Теракт у Парижі: опосередковані підсумки для України

Україна опинилася поза мейнстрімом світової політики. Чи варто чекати ще більшого зміщення фокусу, а також фінансової допомоги після атак у Франції?

еракти у Франції показали, що конфлікт на Донбасі є абсолютно другорядним у контексті світової політики. На жаль, вчергове стає зрозуміло, що ІДІЛ − це загроза всьому людству. Загроза масштабна, складна, яка переплітається з внутрішньою міграційною кризою ЄС, де до 20% населення − мусульмани, які ненавидять країни, в яких вони проживають. Свідченням тому є, наприклад, той факт, що один із терористів − громадянин Бельгії, власник барів, небідна людина.

Говорячи про теракти в Парижі, мені складно повірити, що можна організувати одночасно дев'ять атак, і при цьому ні поліція, ні спецслужби про це нічого не знали − тоді це злочинна недбалість. При сучасних методах перехоплення радіосигналів, дзвінків, листів, e-mail такого просто не може бути. Це не катастрофа над Синайським півостровом. Можливо, вони просто переграли самі себе, сфокусувавшись на більш складному і масштабному, пропустивши очевидне і поруч, можливо, хотіли взяти злочинців пізніше. Може бути все що завгодно, аж до причетності представників поліції або спецслужб. Я не кажу, що це обов'язково змова, але в будь-якому разі, саме французькі спецслужби несуть повну відповідальність за подію.

Ми повинні визнати: те, що відбувається на Донбасі − це не тероризм. Терор проти населення − частина будь-якої війни

Як би цинічно це не звучало, нічого екстраординарного в цих терактах немає − в тому сенсі, що це не перша така атака, подібне вже не раз траплялося. І це можна було б передбачити і спрогнозувати.

На відміну від терористичних актів 11 вересня в Нью-Йорку, коли це застало всіх зненацька, де постраждалими були не тільки американці, але й багато туристів, це сталося на території Європи, де в суспільство інтегровані терористичні осередки, де величезний потік мігрантів, і рано чи пізно це таки мало трапитися в такому масштабі.

Однак при сучасних методах служб безпеки дії такого розмаху не можуть робитися спонтанно. Хоча, як не парадоксально, але найлегше організувати теракт у тому ж Європарламенті, де запросто можна роздобути бейдж із фотографією чи елементарно купити співробітника − і пронести мало не гранатомет. Причиною тому − тотальна економія на безпеці.

Тому абсолютно неправильно казати, що Росія − це найбільша загроза західній безпеці. Вона, швидше, суперник, але не реальна масштабна загроза. Хоча й існують теорії, що за потенціалом Росія є рівновеликим ризиком. Тоді, у зв'язку з цим, західні лідери не будуть прощати помилок українській владі, тому що в неї розпал конфлікту з Росією.

При цьому якийсь компроміс з боку РФ автоматично знижує геополітичне значення України як інструменту у протистоянні. До України як до держави інтерес буде зберігатися, але інструментальна роль України змінюється. І це, безумовно, добре, що ми не будемо інструментом у гострій холодній війні.

Україну списувати з рахунків і віддавати під вплив Росії ніхто не збирається. Але важливо розуміти, що обсяг, якість та інтенсивність фінансової допомоги буде залежати від критеріїв, не пов'язаних із геополітикою

Те, що між Росією і США не буде стовідсоткового розуміння − це факт, але якась взаємодія все одно залишиться. В рамках цієї взаємодії знижується напруження і змінюється роль України. Під цим я розумію, що не буде жорстко відстоюватися питання Донбасу чи Криму, тому що пріоритети вже інші.

Донбас для Заходу − це другорядна, локальна проблема з Росією. Звісно, про Україну ніхто не забуває, але згладжування наших помилок за допомогою західних політиків уже неможливе. Якщо почнуться наступи, то, звісно, Захід буде нас підтримувати. Україна ж розслабилася і хоче, щоб Захід робив за нас нашу ж роботу.

Україну списувати з рахунків і віддавати під вплив Росії ніхто не збирається. Але важливо розуміти, що обсяг, якість та інтенсивність фінансової допомоги буде залежати від критеріїв, не пов'язаних із геополітикою. Що ж стосується питання фінансової допомоги, то вона визначається якістю і надійністю інвестиційного клімату, а також відсутністю корупції. Ніхто на Заході не збирається займатися благодійністю з політичних міркувань, особливо в Європі.

Зараз в українському суспільстві стали порівнювати події в Парижі з тим, що відбувається на Донбасі. Але це апріорі різні речі.

Безумовно, у таких трагічних смертях немає громадянства та географії, але якщо спробувати міркувати неупереджено, то рівності за авторитетом, впливом на світовій арені і впізнаваністю в нас немає.

Париж − один із символів світової цивілізації, тут хоче побувати кожен. Волноваху ж не кожен українець (і це природно) знайде на карті. Тому трагедія у Волновасі − це швидше особливості війни, а не теракт у класичному розумінні цього слова.

Будемо відверті: сьогодні, виходячи на вулицю, ми не боїмося, що на нас впаде ракета чи розірветься снаряд, як на Донбасі. Страхи, що на Київ підуть війська, залишилися в минулому, в 2014 році. А ось приїхати в Париж і абсолютно випадково опинитися там, де мусульманин візьме автомат і почне стріляти − ситуація, на жаль, реалістична.

Ми повинні визнати: те, що відбувається на Донбасі − це не тероризм. Терор проти населення − це частина будь-якої війни. Скажімо так, «класичного» тероризму, вчиненого умисно, на мирній території, де жертвами стають мирні громадяни, з єдиною метою − максимально залякати і демотивувати суспільство, ось такого тероризму на території України, на щастя, сьогодні немає.

автор: Олег Волошин, джерело: Forbes

Рекомендуємо прочитати

У Києві на ремонт перекриють дві важливі вулиці

У Києві з 21 липня починається капітальний ремонт на вул....

Це може бути цікавим

Коровы могут спасти человечество от ВИЧ - ученые

Инъекция "муляжей" вируса иммунодефицита заставила иммунитет коров выработать целый набор антител, нейтрализующих 96% разновидностей ВИЧ, что открывает дорогу для ....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Донбасская провокация

"Политологи от Москвы до Парижа спорят, сделал это лидер сепаратистов Александр Захарченко сам или ему дали указание из Москвы....