Кремль готував анексію Криму з грудня-2013 — російський журналіст

Кремль готував анексію Криму з грудня-2013 — російський журналіст

Чіткий план дій почали обговорювати, коли глава кримської Ради міністрів заявив, що готовий «піти в Росію» у разі повалення влади Януковича. Про це йде мова у книзі військового журналіста та головного редактора «Дождь» Михайла Зигаря, яку цитує meduza.io, передає УНІАН.

«У Кремлі розповідають, що обговорення конкретного плану дій у Криму почалося ще в грудні 2013 року. Саме тоді в Москву привезли голову Верховної ради Криму Дмитра Константинова, який заявив секретарю Радбезу Миколі Патрушеву, що в разі повалення Януковича влада автономної республіки буде готова «піти в Росію». Патрушев був здивований такою рішучістю — але приємно здивований, розповідає очевидець», — пише Михайло Зигар.

Журналіст додав, що ідея повернути Крим була не спонтанною: «Ще в 2008 році, на саміті в Бухаресті Путін говорив, що Україна, якщо вступить до НАТО, ризикує залишитися без Криму і Сходу. З часом одвічна путінська мантра «Треба займатися Україною, або ми її втратимо» перетворилася на «Якщо Україна піде в НАТО, ми заберемо Крим».

Читайте також: На суді над полоненими ГРУшниками не захотіли чути «мову окупанта»загрузка...

Читайте також

Коментарі