Країни Східної Європи відреагували на дрейф західних союзників в обійми Путіна

Країни Східної Європи відреагували на помічений у світлі паризьких терактів дрейф деяких європейських союзників у бік Росії.

Зокрема, прибалтійські держави - Латвія, Литва та Естонія разом з Польщею виступають за найбільш жорсткий підхід по відношенню до РФ, особливо в контексті анексії Криму і подальшої російської агресії в Донбасі, пише Reuters.

Ці країни з тривогою дивляться на ознаки потепління у відносинах між Москвою і західними столицями і з тривогою говорять, що рішучість Європи в питанні збереження економічних санкцій і військового тиску через український конфлікт може піти на спад.

Побоювання посилюються і тим, що після кривавих терактів в Парижі, тема українського конфлікту відійшла на другий план у порядку денному європейських держав - зараз виглядає більш важливим об'єднання зусиль у боротьбі з Ісламським державою. Посилилися заклики до більш широкої коаліції, що фактично послаблює міжнародну ізоляцію РФ.

"Не може бути ніякого торгу про виконання умов (перемир'я)", - сказав прем'єр-міністр Естонії Тааві Рийвас, підкресливши необхідність дотримання тексту Мінської угоди до останньої літери.

Він зазначив, що співпраця в будь-яких інших питаннях не означає, що Європа може піти на поступки у питанні України.

Незважаючи на те, що керівники ЄС запевнили у збереженні антиросійських санкцій до повного виконання Мінських угод, у непохитності цієї позиції не впевнені країни Східної Європи.

Їх сумніви озвучив журналістам заступник глави МЗС Польщі Конрад Шиманські: "Вже був недовгий порив знайти будь-яку гарну відмовку, щоб відмовитися від адекватного і пропорційного відповіді на російську агресію в Україні".

"Створена Росією криза в Україні не може зникнути з порядку денного", - сказав міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

За словами глави вільнюського Центру вивчення Східної Європи Лаурінаса Касчюнаса, у геополітичному плані у Росії є відмінна можливість розіграти свою карту і вийти з ізоляції. В такому випадку, європейська єдність стає перед великим викликом.

Раніше повідомлялося, що президент РФ Володимир Путін, коментуючи підсумки саміту G20, заявив, що напруженість у відносинах між Росією і західними партнерами спадає іМосква ніколи не відмовлялася від "добрих стосунків" із Заходом.

Однак, в Білому домі заявили, що санкції, введені проти РФ збережуться до повного виконання останньою Мінських угод.

Після паризьких терактів, до організації яких причетні ісламісти, президент Франції Франсуа Олланд підкреслив, що Франція буде домагатися не стримування, а знищення угруповання Ісламська держава.

Також він зазначив, що для ефективної боротьби з екстремістами в Сирії необхідна єдина велика міжнародна коаліція і він має намір провести зустріч з Бараком Обамою у Вашингтоні 24 листопада, а в Москві з Володимиром Путіним 26 листопада.

джерело: Новий час

Рекомендуємо прочитати

В России хотят арестовать известного украинского политика

Российский суд прислал Арсению Яценюку уведомление об аресте за преступления в Чечне....

Це може бути цікавим

На Подільський міст треба 300 мільйонів євро

Потенційні німецькі інвестори проекту Подільсько-Воскресенського мосту в Києві оцінюють його вартість у 300 мільйонів євро....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Не вижу, не слышу, не говорю. Как российские СМИ не заметили массовых акций протеста по всей стране

Протестующие вышли на согласованные и несогласованные митинги и шествия в десятках городов, которые вылились в массовые задержания и столкновения с полицией, однако российские медиа предпочли не заметить происходящего....