21 листопада, українці відзначать День Гідності та Свободи. Про це повідомляє ukranews.com з посиланням на офіційний сайті Адміністрації Президента України.

Заходи до роковин Євромайдану цього року проходитимуть під слоганом «Вільні створюють майбутнє!».

«Такий наш лозунг. Адже весь час — під час і з моменту Революції Гідності — триває процес невтомного створення нових інститутів, нових пластів у суспільстві», — розповіла радник голови Адміністрації Президента Наталія Попович.

Зі слів Попович, 21 листопада — це день, коли ми думаємо про майбутнє, але водночас пам’ятаємо про тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє. Так, у суботу в кінотеатрі «Україна» відбудеться закритий показ документального фільму «Зима у вогні» режисера Євгена Афінеєвського для сімей Героїв Небесної Сотні. Саме рідні та близькі Героїв стануть першими глядачами стрічки в Україні.

З 16 годин і до півночі 21 листопада на майдані Незалежності відбудеться студентський музичний марафон «Вільні творять майбутнє!». «21 вони прийшли перші для того, щоб ми пішли за ними» — так звучить слоган марафону.

«Ми запросили 15 молодих колективів, багато учасників яких були на Майдані і мають неймовірні власні історії боротьби і волонтерства, які ми зможемо почути», — говорить куратор заходу, радник голови АПУ Геннадій Курочка.

Також у суботу на Хрещатику відкриється виставка «Страйкплакат — творчість протесту». До експозиції ввійде 21 плакат, який став частиною історії Євромайдану. У рамках цієї громадської ініціативи кожен міг надіслати свою роботу з позицією, переданою через творчість. Виставка триватиме до 30 листопада.

Куратор проекту Володимир Кадигроб розповів, що крім цього, на Майдані можна буде подивитися інсталяцію «Україна — це кожен», ініційовану Юліаном Кухлевським у грудні 2013 року. Вона є частиною відомого світового проекту Inside Out французького художника Джей Ер (Jr).

«Ці люди — прості українці різного віку, статі, соціального статусу. Кожного з них на Майдан привели різні причини, але в результаті всі вони згуртувалися навколо однієї ідеї — ідеї того, що Україна починається з них, і саме вони змінюють її своїми вчинками», — зазначив Володимир Кадигроб.

Також днями з ініціативи сімей Героїв Небесної Сотні та за підтримки волонтерів та Адміністрації Президента України триває облаштування території навколо пам’ятного хреста Героям Небесної Сотні. Згодом тут з’явиться меморіал.загрузка...

Читайте також

Коментарі