Активіст виграв в уряду суд щодо прожиткового мінімуму

Активіст виграв в уряду суд щодо прожиткового мінімуму

Київський апеляційний суд задовольнив позов керівника проекту «Відкритий Суд» Станіслава Батрина проти уряду, передає Центр інформації про права людини.

Суд зобов’язав Кабінет Міністрів провести експертизу та переглянути мінімальний прожитковий мінімум.

Суди першої та другої інстанції підтвердили, що уряд порушує ст. 48 Конституції України («Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло»).

«На підтвердження намірів виконати рішення суду, ми вже сьогодні отримали виконавчий лист і негайно спрямовуємо рішення на виконання. Виконання даного рішення означає повне перезавантаження системи соціальних гарантій в Україні, в тому числі зміну розміру стипендій, пенсій, допомоги сім’ям з дітьми, по безробіттю та сотень інших показників системи соціальної справедливості в державі»,  — говорить Батрин.

З іншого боку, за словами Батрина, це означає, що уряд має провести реформу в соціальній сфері.

Керівник «Відкритого суду» додав, що до цієї справи не причетний жоден із політиків, як це намагалися подати деякі ЗМІ. Він наголошує, що є кілька позовів-клонів від деяких політичниих сил, але вони не мають нічого спільного із «Відкритим судом».

Читайте також: Конституційний суд розгляне тарифи на газ для населеннязагрузка...

Читайте також