Поступок Росії щодо реструктуризації боргу Янукаовча недостатньо — Bloomberg

Поступок Росії щодо реструктуризації боргу Янукаовча недостатньо — Bloomberg

Реструктуризації 3 млрд доларів по розстрочці платежу на 2016-2018 роки по 1 млрд дол на рік,на які погодився Володимир Путін недостатньо і Захід повинен вимагати більше поступок. Про це йдеться в редакційній статті Bloomberg, передає Українська правда.

Україна майже рік працювала над угодою з реструктуризації зовнішнього боргу, необхідного для відновлення економіки, ослабленою війною, результатом чого стало виконання кредитних умов МВФ, пише видання.

Росія від участі в борговій операції відмовилася і зажадала погасити борг у розмірі 3 млрд доларів,  за продані Віктором Януковичем облігації на закритій зустрічі в 2013 році.

«По суті гроші стали платою за відмову Януковича від підписання договору про Асоціацію з ЄС — відмова, що викликала протест, в результаті якого Янукович втратив владу», — пише видання.

Аргументи Росії, як суверенного кредитора і члена МВФ зводилися до того, що країна може заблокувати кредити для України, вплинути на відновлення бойових дій на Сході і перекрити газ.

Як зазначає видання, зараз ситуація змінилася. «У МВФ заявили, що будуть кредитувати Україну, навіть у тому випадку, якщо Україна не заплатить Росії в наступному місяці. А Путін, через можливий економічний спад, зацікавлений в ослабленні Західних санкцій. Він запропонував розтягнути платежі на кілька років — це реструктуризація, але на більш вигідних умовах, ніж у інших кредиторів», — пишуть редактори.

На їхню думку, МВФ повинен скористатися цією можливістю і зажадати від Росії ще більших списань по боргах.

«Врешті-решт, цей борг був узятий корумпованим лідером проти інтересів українського народу. Чим більше Україна платить, тим більше грошей МВФ йтиме в країну, яка анексувала Крим, підтримала сепаратистів на Донбасі і яка відіграла важливу роль у підриві економіки країни», — йдеться у статті.загрузка...

Читайте також