Не варто відкидати роль російських спецслужб у терактах в Парижі

Не маю настрою багато писати. Трагедія в Парижі вибиває зі звичного ритму. Але зранку сходив до французького посольства, поклав квіти, запалив свічку, помолився. Загалом, допомогло і собі самому.

Тому погодився на аналіз теракатів на 5 каналі з 20.00 години.

Колись трохи довелося займатися ретро-моделюванням терористичних дій. Це, звичайно, дуже академічна праця, не для дискусійного формату телеефіру, але спробую там зробити пару контраверсійних припущень.

Наприклад, щодо заперечення тези про успішний і добре спланований теракт. Планована частина (тільки біля стадіону), де були пояси шахіда, смертники, основна ціль 80 000 людей (паніка й тиснява мали помножити в десятки разів кількість жертв) та президент республіки (!), повністю провалилася. Обстріли ресторанів - це або акція відвернення уваги спецслужб від головної цілі, або взагалі спонтанна дія. А атака на концертний зал - узагалі не могла бути спланованим терактом. Саме так! Це, найімовірніше, абсолютно випадкова ціль, куди вторглися терористи без попереднього плану. Мали влаштовувати хаотичну стрілянину на вулицях і раптом... Місце масового скупчення людей у закритому приміщенні атакують смертниками з поясами шахіда, вибухівкою, бомбами, гранатами, але тільки не автоматами. Вони ж не брали там жодних заручників. Просто розстрілювали людей, міняючи магазини в калашниках доки не відбувся штурм. Не було абсолютно жодної з ознак підготованого теракту на концерті: не було перекриття виходів, ті, хто лягли й не підвелися під час першого затишшя, вижили, жодної вибухівки (наскільки знаю) тощо.

Саме підготовка французьких спецслужб до очікуваного теракту мінімалізувала його наслідки на стадіоні. Там його, схоже, чекали. Й абсолютно неможливим виявилося протиставитися напівспонтанному теракту, тому в концертному залі наслідки найстрашніші.

Стиль виконання теракту, формування груп, прибуття терористів, їх заяви тощо більш характерне для ІДІЛ, ніж для АльКаїди.

Але ще є деякі припущення, які цій версії суперечать. Бракує інформації, але роль російських та асадівських спецслужб не слід відкидати. Виконавці, очевидно, належать до маргінальних іділівських структур. Також можна було прогнозувати, реакцію офіційних речників ІДІЛу - вони підвищують свою значимість, беручи відповідальність за будь-які теракти, навіть не знаючи деталей самих подій ("ми збили російський літак", який насправді був підірваний зісередини). А суть у передаточній ланці, яка мала запустити незворотний механізм. Згадайте випускників інституту ім.Патріса Лумумби, потім РУДЕН та скільки його випускників завербовано й інкорпоровано в усі радикальні структури третього світу.

Більше писати зараз не буду, бо дійсно бракує деталей. Припускаю, що саме біографія та контакти (значно більше, ніж свідчення) затриманого під Розенгаймом баварською поліцією терориста, що їхав у Париж тиждень тому, доповнить всю картину та внесе певну ясність.

Усе, досить. Не планував узагалі писати на цю тему, але не стримався.

автор: Тарас Чорновіл

Рекомендуємо прочитати

Вирус-вымогатель WannaCry нанес ущерб более чем на $1 млрд и принёс создателям доход в сумме $116,5 тыс

Компания KnowBe4, занимающаяся вопросами информационной безопасности, оценивает ущерб от вируса-вымогателя WannaCry (он же WannaCrypt) более чем в $1 млрд всего за первые 4 дня с начала его распространения....

Це може бути цікавим

Боевик расстрелял мирных жителей в Алчевске

По сообщению украинской разведки, 24 мая боевик так называемой 4 отдельной мотострелковой бригады (Алчевск) 2 АК из огнестрельного оружия обстрелял группу гражданских лиц, двое из которых были ранены....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Сергей Михалок про Летова, Мстителей и Любовь

От редактора Мы уже знакомили читателей с прошлогодним концертом «Вечірнє сонце»....