Філатов розповів Геращенку про підкуп виборців у Дніпропетровську

Схема з використанням нових технологій підкупу виборців в Україні була застосована вперше. Кілька десятків тисяч громадян виявили бажання продати свої голоси на другому турі виборів міського голови обласного центру. Зараз заблоковані 3 тисячі карток тих громадян, які взяли участь в дистанційному підкупі. Про це на брифінгу в МВС сьогодні, 13 листопада, народний депутат України і член колегії МВС Антон Геращенко.

За його словами, працівники поліції виявили факт, коли кілька десятків тисяч громадян отримали повідомлення з пропозиціями одержати гроші у разі згоди продати свій голос. Більше 50 тис місцевих жителів підтвердили бажання продати голос та отримали 50 грн. Таким чином зловмисники сформували довіру до себе серед громадян, які були не проти продати свій голос.

За день до голосування ці громадяни знову отримали повідомлення. Вони мали сфотографувати і відправити на електронну пошту зловмисників знімок зі своїм виборчим бюлетенем. Незалежно від того, за кого вони проголосували, виборці-порушники повинні були отримати по 400 гривень. На таку незаконну пропозицію відгукнулися більше 10 тисяч громадян.

Антон Геращенко зазначив, що про факти масштабного підкупу жителів Дніпропетровська до Департаменту протидії кіберзлочинності Національної поліції повідомив народний депутат Борис Філатов.

Правоохоронці провели перевірку і виявили, що підкуп дніпропетровців здійснювався з допомогою технології електронного переказу коштів "Bitcoin". Кошти переказувалися з Москви, в Україні вони конвертувалися у гривню і переказувалися громадянам, які брали участь у підкупі.

"На сьогоднішній день зафіксовано і задокументовано більше 10 тисяч жителів м. Дніпропетровська, які виявили бажання бути підкупленими. Це підтверджується їхньою перепискою, а також фактами пересилання власних сфотографованих бюлетенів зловмисникам", – зазначив народний депутат України Антон Геращенко.

Він також додав, що технологія дистанційного підкупу виборців в Україні була застосована вперше. Її організатори добре все продумали і створювали довіру до себе серед громадян, які були не проти заробити, продавши свій голос. Основна частина цієї схеми підкупу виборців готувалася саме напередодні другого туру місцевих виборів у Дніпропетровську. Зараз тривають необхідні заходи, аби викрити всю злочинну схему підкупу виборців, встановити її замовників та притягнути їх до відповідальності.

Радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк додав, що наразі вже заблоковані три тисячі банківських карток тих громадян, куди були перераховані кошти за продані голоси. Працівники поліції проводять обшуки та інші необхідні дії, вилучаючи речові докази. Він також нагадав, що правоохоронні органи жорстко реагуватимуть на спроби порушення законодавства під час другого туру місцевих виборів.

Рекомендуємо прочитати

Некоторые родители сами мотивировали детей зарабатывать коммерческим сексом - правозащитница

Насилие в зоне конфликта, секс-работа и принуждение к сексу — табуированная тема, на которую решились поговорить с волонтером и представительницей Международной женской лиги за мир и свободу ....

Це може бути цікавим

Ученые показали, что произойдет при приближении к нейтронной звезде

При сближении с нейтронной звездой вы достигнете скорости в треть скорости света, но на этом насилие не закончится....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

НАТО присылает специалистов для разминирования базы в Балаклеи

Порошенко дал срочное поручение МИД, Минобороны и Госслужбе по ЧС привлечь помощь НАТО для гуманитарного разминирования в Балаклее....