Українцям доречно активно підтримувати польські ініціативи щодо Росії, - експерт

У Польщі оскаржено рішення про визнання катастрофи першого борта країни під Смоленськом звичайною аварією.

Тоді за доволі неоднозначних обставин загинув президент Качинський і велика частина польської політичної еліти, точніше її правого крила. ПіС, який сьогодні сконцентрував у своїх руках усю повноту влади, наполягатиме на перегляді, новому слідстві й усіх подальших діях. Які можуть бути наслідки, зокрема й для нас?

1. Польща піде на свідоме загострення відносин з Рашистаном, отже відкличе на себе частину політичних, пропагандистських, дипломатичних, економічних та інших контрдій з боку кремля. почнеться створення чергового образу ворога (у вигляді "страшного, дикого, пихатого, продажного" поляка) для бездумного рашистського обивателя. А це трохи послабить тиск на Україну й дасть нам хоч якусь передишку. І ще - викличе відповідну реакцію з боку НАТО, ЄС (там нову польську владу не люблять, але мусять підтримувати свого члена) й США (ПіС - їх політичний партнер), отже Росія загрузатиме в конфліктах.

2. Польська нова політеліта, як і більшість правих політичних сил, любить більше копатися в минулому, ніж жити майбутнім. Ми вже відчули певний пресинг від нової влади Польщі щодо нашої історичної самоідентифікації. Новий об'єкт для з'ясування старих кривд і образ ( а тут їх побільше, ніж у нашому з поляками протистоянні в старі віки) відтягне увагу від нас уже з іншого, західного боку, що дозволить нормально співпрацювати в сьогоднішніх справах, а не копатися в тому, хто кого більше вбивав і катував за останні півтисячоліття.

А тепер більш негативні наслідки:

3. Політичний тиск буде спрямований не тільки в бік Кацапстану, але й у середину країни. ПіС має схильність до "полювання на відьом". Ще в той трагічний рік партійні керівники всю свою ненависть, підозри й звинувачення спрямували на свого тодішнього ворога й прем'єра Дональда Туска. Ця гризня відновиться. Почнуть розкручувати критику та звинувачення проти Туска й, імовірно, Комаровського, які були (а Туск і нині залишається в ЄС ) нашими головними партнерами й адвокатами. Це абсолютно не потрібно ні нам, ні Європі, ні самим полякам, але польські праві традиційно вельми вперті.

4. Нова польська влада старатиметься у всі документи й дії, які стосуються реакції на агресію Путіленду на Донбасі, збитого Боїнга тощо добавляти свої власні попередні проблеми. Уже був прецедент, коли Анджей Дуда вимагав, щоб розслідування Боїнга поєднати з катастрофою під Смоленськом, а злочини російських фашистів на сході України з Катинню. Очевидно, що це розмиває актуальніші проблеми.

Є ще з десяток інших дрібніших наслідків, але загалом баланс вимальовується й він на нашу користь.

Тож українцям доречно активно підтримувати польські ініціативи, коли вони вийдуть за межі польської юриспруденції, але дуже прискіпливо стежити, щоб партія Право і справедливість не змішала минуле (Смоленськ, Катинь) зі сучасним (Крим, Донбас) у міжнародних ініціативах.

автор: Тарас Чорновіл

Рекомендуємо прочитати

Я не стал бы держать пари, что Трамп через год все еще будет президентом, - Джеффри Сакс

(c) AFP 2017Поведение Трампа на международной арене вызывает недоумение у многих европейских политиков....

Це може бути цікавим

Представлен самый четкий снимок отличной от Солнца звезды

Международная группа астрономов представила самый качественный снимок отличной от Солнца звезды....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве остановку общественного транспорта превратили в прилавок

На остановке общественного транспорта возле станции метро "Петровка" местные предприниматели организовали стихийный рынок, где вовсю торгуют фруктами и овощами....