Згадуючи Вільнюс: чи зможе парламент ухвалити «безвізовий» пакет законів

Зустріч у Брюсселі європейських і українських делегатів, на якій мали розглянути питання безвізової лібералізації з ЄС, не відбудеться. Замість цього українські парламентарії вдруге спробують ухвалити пакет законів, необхідних для скасування віз у Євросоюз.

Незважаючи на те що переваги цієї лібералізації з огляду на середню зарплату на рівні близько $185 (4343 гривні в середньому по Україні у вересні, за даними Держстату) мають дещо абстрактний характер, їхню ідеологічну значимість важко переоцінити. Євроінтеграційний курс офіційно визнано як безальтернативний у державі усіма представниками коаліції. Крім того, партії, що входять до неї, завдячують своїм нинішнім владним статусом саме європейським прагненням українців.

Учора, близько 20.00, розпочалася зустріч Петра Порошенка з керівниками парламентських фракцій, на якій президент України переконував їх у необхідності голосування за «європейський пакет», – за кілька годин до того Порошенко публічно пообіцяв Верховному представникові ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні бути максимально красномовним.

Минулого тижня (який був також і передостаннім, коли Україна мала подати до моніторингової місії ЄС звіт щодо виконання зобов'язань для введення безвізового режиму) депутати провалили голосування щодо «безвізового пакету», ухваливши тільки два з 13 необхідних законопроектів: про внесення змін до Цивільно-процесуального кодексу щодо встановлення факту народження чи смерті на тимчасово окупованій території та проект про зовнішню трудову міграцію. Депутат Європейського парламенту Пятрас Ауштрявічюс, який очолює групу дружби з Україною в Європарламенті, зауважив, що такий результат «розчаровує».

Перші особи держави дали зрозуміти: такого більше не має повторитися.

Арсеній Яценюк ще минулого тижня заявив, що депутати «нікуди не подінуться» і пакет буде проголосовано.

«Я сподіваюся, що (...) цього тижня буде голосування в парламенті тих законів, які залишилися для виконання українських зобов'язань», – сказав Петро Порошенко, наголосивши, що перелік вимог до України є стандартним.

Спікер парламенту Володимир Гройсман запевняє, що станом на вечір понеділка «консенсус між експертами, депутатами і членами Кабміну майже знайдено». «Сподіваюся на результативне голосування завтра», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Головні законодавчі акти, які належить ухвалити депутатам, стосуються антикорупційних норм (процедура вибору антикорупційного прокурора, створення Нацагентства з питань виявлення активів, отриманих злочинним шляхом), трудового законодавства і недискримінації (внесення змін до Трудового кодексу щодо дотримання прав, зокрема за ознакою сексуальної орієнтації).

Незважаючи на запевнення про знайдений консенсус, напередодні голосування не було виконано навіть процедурних формальностей. Так, через відсутність кворуму не відбулося засідання Антикорупційного комітету, де депутати мали розглянути до другого читання законопроект №3040 про створення Агентства з повернення активів. Заплановано, що засідання комітету проведуть прямо перед відкриттям ранкового засідання Верховної ради.

Утім, опитані Forbes експерти, посилаючись на втручання глави держави, оцінюють шанси на ухвалення «безвізового пакету» як близькі до абсолютних. «Ініціатива президента провести засідання з головами фракцій – хороший знак. Це означає, що він дуже серйозно ставиться до тих зобов'язань і можливостей України в контексті безвізового режиму з ЄС. Це свідчить про те, що закони буде ухвалено, і, можливо, навіть усі за один день», – каже політолог Олександр Палій. На його думку, бойкотну позицію частини депутатів і навіть окремих фракцій буде розмито.

Депутат від «Народного фронту» Остап Семерак, перший заступник голови Комітету парламенту з європейської інтеграції, зазначає: відмова окремих депутатів голосувати за антикорупційні закони свідчитиме проти них самих. «Якщо Україна не готова ухвалити закони сьогодні, це не означає, що нам не дадуть безвізовий режим. Це означає, що в парламенті є фракції, які бояться суті цих законів, – каже він. – Ми це бачимо під час підготовки законопроектів до другого читання, але треба розуміти, що іншого виходу, крім як змінювати українське законодавство й наближати його до європейського, у нас немає».

Він також висловлює переконання, що, найімовірніше, всі документи буде ухвалено, і вважає некоректною дискусію «всередині пакету». «Заяви про те, що одні закони важливі, а інші – ні [для надання безвізового режиму], свідчать про політичну заангажованість», – резюмував нардеп.

автор: , джерело: Forbes

Рекомендуємо прочитати

Эксперт рассказал, как удалось отстоять Украину в 2014 году

22 ФЕВРАЛЯ 2014-ГО - ПРОВАЛ ПУТИНСКОГО ПЛАНА РАСКОЛА УКРАИНЫ, КОЛОМОЙСКИЙ СОРВАЛ СЪЕЗД "УКРАИНСКОГО ФРОНТА", ТУРЧИНОВ СТАЛ ГЛАВОЙ ВЕРХОВНОЙ РАДЫ....

Це може бути цікавим

Кто и как готовил переворот в Крыму

Депутат подконтрольного Кремлю парламента Севастополя Алексей Чалый заявил российскому изданию ТАСС, что пророссийские силы готовили в городе переворот в 2004 и 2008 годах....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

НБУ назвав банки, які не припинять роботу в 2017 році

Національний банк України встановив перелік системно важливих банків на 2017 рік, до них увійшли: ПАТ КБ "Приватбанк", АТ "Укрексімбанк" та АТ "Ощадбанк"....