Якою буде судова реформа: Президент сказав останнє слово

На засіданні нацради реформ відбулася фінальна дискусія щодо проекту змін до Конституції, необхідних для впровадження судової реформи.

За її підсумками президент України Петро Порошенко пообіцяв внести узгоджений проект до Верховної Ради.

Як повідомляє прес-служба глави держави, головною метою є створення справедливого суду. І ця реформа є найбільш очікуваною суспільством. "Вона – гарантія приходу до країни інвестицій, гарантія ефективної боротьби із корупцією, щоби ті, хто пійманий на корупції, були не лише затримані, але й засуджені. По великому рахунку, судова реформа – це гарантія справедливості. Сьогодні ми маємо забезпечити її. Ми вже зрозуміли ціну свободи, і зараз починаємо розуміти ціну справедливості", – заявив Порошенко.

За його словами, складовими очищення та оновлення суддівського корпусу буде персональне оцінювання кожного судді, а також жорсткий контроль за видатками суддів на предмет їхньої відповідності доходам.

"Це і боротьба з так званими "колядниками", "подарунками", які за красиві очі чи за червоні дипломи суддям не даруються – як правило, подарунки пов'язані з неправосудними судовими рішеннями", – відзначив президент. Глава держави також наголосив на потребі скасування суддівської недоторканості.

"Ми маємо захистити суддів від хабарів і спокус, в тому числі і через невідворотність покарання, захистити від тих чи інших політичних діячів, які будуть позбавлені можливості тим чи іншим способом мотивувати суддів на неправосудні рішення", – сказав Порошенко.

 Для вирішення цих питань пропонується створити новий орган – Вищу раду правосуддя, до компетенції якої належатимуть такі важливі питання, як внесення подання про призначення судді, ухвалення рішення про звільнення судді з посади і переведення судді з одного суду до іншого.

"Суддя позбавляється того абсолютного імунітету, який він має зараз. Імунітет буде обмежуватися виключно функцією відправлення правосуддя. Суддя не може бути притягнутий до відповідальності за рішення, яке він приймає. Але скоєння будь-якого іншого правопорушення, починаючи зі створення дорожньо-транспортної пригоди і закінчуючи отриманням хабаря, створює можливість для прямого і безпосереднього притягнення судді до відповідальності", – пояснив президент.

Порошенко розповів про плановану процедуру оцінювання всіх без винятку суддів та реорганізацію окремих судів. "Це має відбутися в дуже короткий термін, а процедура оцінювання, тестування має бути дуже схожа на те, що ми бачили при створенні нової патрульної поліції і яка сьогодні запроваджується при наборі нових працівників місцевих прокуратур", - розповів глава держави.

Порошенко висловив сподівання, що Верховна Рада ухвалить запропоновані зміни в першому читанні на поточній сесії із тим, щоб на наступній сесії прийняти їх остаточно. Як уже повідомлялося, судова реформа усуне президента і Верховну Раду від призначення суддів. Після рішення Венеційської комісії чиновники мали написати законопроект, який враховуватиме рекомендації європейців.

Рекомендуємо прочитати

Сьогодні "пересадочні" станції метро змінять режим роботи

26 липня, у зв’язку із проведенням на НСК «Олімпійський» футбольного матчу між командами «Динамо» (Київ) та «Янг Бойз» (Берн, Швейцарія), змінено режим роботи деяких ....

Це може бути цікавим

НАСА сфотографируют солнечную корону во время затмения

Два самолета-разведчика НАСА будут вести наблюдение за полным солнечным затмением, которое пройдет над территорией США 21 августа, ученые ожидают получить снимки с....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Будинку художника відкрилася виставка художниці, що брала участь у Art Expo New York 2017

У Центральному Будинку художника відкрилася персональна виставка Лери Літвінової «Placiditу»....