Журналіст порадив російському патріарху згадати репресії Сталіна

Журналіст порадив російському патріарху згадати репресії Сталіна

Журналіст Віталій Портников відреагував на спроби патріарха РПЦ Кирила виправдати сталінські злочини.

Про це він написав у своєму Facebook.

 — Я не хочу засуджувати Московського патріарха за слова, покликані обілити пам’ять про Сталiна. Нехай краще глава РПЦ згадає про свого власного дідуся. Про свого власного батька. Про практично весь єпископат власної церкви, знищений в роки сталінських репресій, — відзначив він.

 — Про мільйони парафіян цієї церкви, замучених від голоду тут, в Україні. Про інші мільйони – вбитих, покалічених, позбавлених права на нормальне життя і роботу – тільки за те, що вірили в Бога і не хотіли відмовлятися від своєї віри. Про новомучеників російських. Про союз Сталіна з людожером Гітлером, — підкреслив журналіст.

 — Про кошмар перших місяців відступу Радянської армії – це пряма «заслуга» генералісимуса. Про жахіття блокади Ленінграда: рідний брат патріарха пережив її дитиною. Про репресії проти священиків, які – на відміну від держави – продовжували залишатися зі своєю паствою на окупованих територіях – вже після перемоги у війні. Що ще розповісти патріарху Кирилу, щоб він згадав, хто такий Сталін? — додав він.загрузка...

Читайте також