Порушення Україною статті 5 Конвенції про захист прав людини є цілком закономірним

Те, що колишній міністр юстиції України Олена Лукаш перебуває в слідчому ізоляторі СБУ попри внесену заставу, звісно, є кричущим беззаконням.

Оскільки 6 листопада 2015 року слідчий суддя Печерського районного суду, розглянувши подання про обрання Лукаш запобіжного заходу, ухвалив узяти її під варту з можливістю вийти на волю в разі сплати застави. За годину після проголошення судового рішення визначена ухвалою сума була внесена в депозит суду, тим не менш Лукаш ось вже понад добу перебуває за ґратами.

Втім, це брутальне порушення Україною статті 5 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод є цілком закономірним і, головне, цілком справедливим.

Річ у тім, що в Україні не може бути ніяких слідчих ізоляторів окрім тих, що підпорядковані Міністерству юстиції в складі Державної пенітенціарної служби. Перебування арештованих осіб у прямо забороненому законодавством ізоляторі СБУ (самі СБ-шники називають його не слідчим ізолятором, а ізолятором тимчасового тримання, хоча там, насправді, утримуються особи, яким судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою – як екс-генерал-лейтенант міліції Пукач чи та ж Лукаш) є злочином і порушенням міжнародних зобов’язань України, яка прозвітувала перед світовою спільнотою про закриття СІЗО СБУ ще в 2003 році.

Тому в тих випадках, коли Адміністрація Президента вважає за потрібне ув’язнити людину в СІЗО СБУ, судді дається вказівка не зазначати в ухвалі про арешт місце тримання під вартою.

Припинити функціонування незаконного слідчого ізолятора тривалий час вимагала Уповноважений Верховної Ради України Ніна Карпачова, яка 25 жовтня 2011 року навіть озвучила цю проблему на міжнародній конференції. Але Лукаш, заступивши в липні 2013 року на посаду міністра юстиції, не вжила жодних заходів для закриття СІЗО СБУ. І ось тепер вона сама там париться – абсолютно незаконно.

Сподіваюсь, що наступними пожильцями СІЗО СБУ стануть нинішні міністр юстиції Петренко, голова СБУ Грицак та генпрокурор Шокін, які демонстративно плюють на Конституцію України й продовжують свавільно ув’язнювати громадян в ліквідований ще в 2003 році пенітенціарний заклад.

автор: Volodymyr Boyko

Рекомендуємо прочитати

Німеччина почне платити біженцям за повернення додому - ЗМІ

У Німеччині почнуть в найближчі дні програму фінансової підтримки мігрантів, які мають повернутися на батьківщину після отримання відмови в наданні притулку в ФРН....

Це може бути цікавим

Матір загиблого добровольця просить допомогти з надгробком для єдиного сина

Тетяна Гамсахурдія - пенсіонерка з Ужгорода і біженка з Абхазії....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві відбудеться презентація скульптури Олега Тістола та Миколи Маценка «Райське дерево»

Триметрова залізна пальма з грубими шипами, що має ніжну назву “Райське дерево”,....