Експерти розповіли, що буде в разі обвалу "Приват-банку"

У рамках розслідування справи голови "УКРОПу" Геннадія Корбана Державна фіскальна служба вивчала платежі групи «Приват». Експерти розповіли, що буде за умови обвалу банку. Про це пише InfoResist.

Як вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, якщо Приватбанк обвалиться, це буде рівносильно обвалу Ощадбанку.

«Тоді доведеться взагалі припинити роботу банківської системи. Заборонити всі банківські операції на 3-6 місяців і фактично Україна буде змушена оголосити дефолт непросто Привата, а всієї банківської системи», - сказав Охріменко.

«Частка Привата на ринку України - 35%. Ощадбанк займає тільки 12%. Тому в жодному разі НБУ і владі треба буде рятувати банк. Хоча вороги Коломойського, яких у нього чимало, арешт Корбана хочуть використовувати для створення проблем Привата», - зазначив економіст.

За словами Охріменка, сьогоднішні події є звичайною війною олігархів, яка дуже добре показує створення проблем звичайним українцям.

«Біда всіх цих подій полягає в тому, що проблеми роботи Привата відразу негативно впливають на роботу всіх інших банків, враховуючи, що всі банки взаємопов'язані. У кожному разі, владі доведеться потрудитися, для того, щоб врятувати ситуацію. Проблеми, які переживає Приват, чітко показує, що в 2016 році падіння ВВП та реальної заробітної плати буде продовжуватися. Це не стільки удар по Коломойському, а удар по всій економіці України», - зазначив Охріменко.

Тим часом, за словами експерта «МПП Консалтинг» Павла Мельника, з Приватбанком через затримання Геннадія Корбана нічого не станеться.

«Який взаємозв'язок між великою компанією і людиною, яка володіє частиною цієї компанії? Приватбанк - це серйозна компанія на фінансовому ринку. Він на сьогодні є базовим для банківської системи України. Через нього проходить третина фінансових операцій в країні. Тому я не бачу взаємозв'язку», - сказав Мельник.

Чутки про обвал Привата, на думку експерта, поширюють інші банки, які потребують депозитів.

«Але підкреслю, обвалу Привата не відбудеться. Не можна відключити фінансову систему країни, в цьому випадку ми повернемося на 25 років назад, коли були телеграфні перекази», - зазначив Мельник.

Рекомендуємо прочитати

МИД Украины выразил протест из-за визита Путина в Крым

Министерство иностранных дел Украины направило в российский МИД ноту протеста в связи с визитом президента России Владимира Путина в Крым....

Це може бути цікавим

Исследователи в Перу нашли искусственный вулкан

В Перу исследователи из университета Миссури нашли вулкан искусственного происхождения, внутри которого есть длинная лестница....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Из-за отмены "закона Савченко" экс-бойцы "Торнадо" начали голодовку

Восемь бывших бойцов батальона "Торнадо", которые сейчас содержатся в СИЗО, объявили голодовку из-за отмены "закона Савченко"....