Схвалення Трудового кодексу є кроком до повної олігархізації – активісти

\'\'\'\'\'\'
\r\n

Сьогодні 258 народних депутатів схвалили у першому читанні проект Трудового кодексу (№1658). Таким чином парламент проігнорував інтереси суспільства і думку сотень працівників, які вийшли на протест, заявляє «Соціальний рух».

\r\n

Прийняття ТК віднесене в плані роботи парламенту до питань, що стосуються зобов\'язань України із лібералізації візового режиму з ЄС. На думку протестувальників, включення проекту до порядку денного – забаганка українських олігархів, а не Європейського Союзу. ЄС не вимагав прийняття документу, що вводить рабські умови праці: відеоконтроль на роботі, безоплатне розширення трудових обов’язків функції, спрощене звільнення на малих підприємствах.

\r\n

Під стінами ВР лунали гасла «Ні – новому трудовому кодексу», «Кодекс рабства – не пройде», «Олігархи-паразити не дають нам вільно жити», «Депутатів на заводи – хай працюють ці уроди». Присутні медики, гірники та залізничники. Більшість протестувальників представляють Конфедерацію вільних профспілок України.

\r\n

Активісти «Соціального руху» розгорнули плакати щодо проекту Трудового кодексу №1658 «Безвізовий режим з Пеклом» і «ОСТАТОЧНА ̶д̶е̶ОЛІГАРХІЗАЦІЯ». «Праця за новим Трудовим кодексом – це пекельне рабство. Депутати дбають про те, щоб українці швидше потрапляли до Пекла, а не наближались до Європи. Прийняття проекту повністю суперечить проголошеній політиці деолігархізації – фактично йдеться про повне закріпачення громадян великим капіталом. Діючий КЗпП є останньою соломинкою, за яку можуть схопитися скривджені працівники», – пояснили активісти.

\r\n

За словами представників «Соціального руху», документ не узгоджувався з суспільством: «Громадська рада при Мінсоцполітики розкритикувала проект, а на рівні профільного комітету парламенту обговорення взагалі не було».

\r\n

Активісти зазначають, що, прийнявши проект за основу, Верховна Рада послідовно відстояла інтерес олігархів. «Перешкодити прийняттю документу у другому читанні повинен кожен, хто цінує свою працю»,  – резюмували активісти.

\r\n

Читайте також: 13 новацій проекту Трудового кодексу, які обернуть вас в рабство

Рекомендуємо прочитати

Россия пытается искусственно снизить курс рубля

Процесс беспрецедентного роста курса рубля на рынке обмена валют, особенно ярко выраженный в отношении доллара и евро, очень тревожит российское правительство....

Це може бути цікавим

Новым главарем "ДНР" может стать бывший депутат Верховной Рады

Среди так называемых чиновников "ДНР" распространяется информация о возможном отстранении в начале лета Александра Захарченко с должности главы "республики"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Кто и как готовил переворот в Крыму

Депутат подконтрольного Кремлю парламента Севастополя Алексей Чалый заявил российскому изданию ТАСС, что пророссийские силы готовили в городе переворот в 2004 и 2008 годах....