Ціни на овочі в Україні рекордно зросли

У жовтні овочі так званого "борщового набору" суттєво подорожчали. Про це у статті на "Економічній правді" пише Вероніка Гаврилюк.

Аномальне зростання цін на сезонні овочі викликали як посуха, так і спекуляції, йдеться в статті.

"За місяць ця група зросла в ціні в 1,5 разу, хоча йде збирання - період, коли ціни на овочі традиційно знижуються через велику пропозицію", - говорить керівник проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" Тетяна Гетьман.

Дані щодо зростання цін фіксують не тільки профільні експерти, а й Мінекономрозвитку і Держстат, які спільно моніторять рівень цінників на соціально значимі товари, до яких відносяться і овочі.

"Цей сезон експерти називають мало не найгіршим за останні 5-7 років. Зниження врожаю через посуху і скорочення посівів становило не менше 10-11%. Це відразу відбивається на цінах", - пише автор.

Опитані "ЕП" експерти кажуть, що підвищення цін на "борщовий набір" викликане також штучно створеним дефіцитом.

За словами Гетьман, фермери притримують овочі на складах, щоб пізніше продати дорожче.

"Об'єктивних причин для підвищення цін немає. Врожайність картоплі в нашому господарстві скоротилася на 50%. Але картопля подорожчала найменше. У той же час врожай цибулі, моркви був на досить хорошому рівні", - говорить комерційний директор компанії "Імпак" Дмитро Малиновський.

За словами Малиновського, на рішення фермерів підняти ціни міг посприяти той факт, що в сезон був нехарактерний ажіотажний попит з боку перекупників.

"Вони закуповували овочі великими партіями. Природно у фермерів виникло питання щодо причин такого попиту", - говорить Малиновський.

Учасники ринку відзначають, що надалі значного відкату цін чекати не варто.

"У зимовий сезон овочі трохи дорожчають, за рахунок збільшення витрат на зберігання і логістику", - заявив Малиновський.

При цьому він додає, що і повторення різкого стрибка цін маловірогідне, оскільки ринок буде регулювати ціни за рахунок імпорту овочів з сусідніх країн.

"Якщо вартість вітчизняної продукції знову зросте, то торговельним мережам, незважаючи на всі витрати, буде вигідніше працювати з імпортом", - зазначають в мережі "Брусничка".

"І це не порожні погрози. Вартість картоплі на оптових ринках Польщі на кінець жовтня становила всього 0,1-0,13 євро за кг", - йдеться в статті.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Антикоррупционер - депутат Виталий Куприй проговорился о своей зарубежной недвижимости - ТРК "КИЕВ"

Будучи гостем программы «Столица» на телеканале «Киев» и отвечая на вопрос слушателя в прямом эфире о готовности материально помогать украинской армии, Виталий Куприй огласил факты, которые идут в разрез с его официальной электронной декларацией....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стало відомо, скільки людей офіційно живуть у Києві

Станом на 1 березня 2017 року Києві офіційно проживає 2,928 мільйона чоловік....