У Києві відсвяткують 55-річчя метро

У Києві відсвяткують 55-річчя метро

Наприкінці цього тижня столичний метрополітен  відзначить свій день народження — 55 років з дня пуску першого поїзда. Як відомо, це сталося 6 листопада 1 960 року, а першими станціями, на які спустилися кияни, стали «Вокзальна», «Університет», «Хрещатик», «Арсенальна» і «Дніпро». Тоді протяжність єдиною гілки метро становила 5,2 кілометра, пише Сегодня.

За 55 років у Києві з’явилося 52 станції і сформувалися три лінії — «зелена», «синя» і «червона». На жаль, міська влада вже другий рік нові станції не відкривають, пояснюючи, що грошей у бюджеті немає.

Відзначати знакову дату цього року метрополітен масштабно не планує. «У нас є чудовий народний хор «Червона калина», вони підготують святковий концерт для співробітників підземки, які пропрацювали у нас по 30-40 років. Традиційно буде присвоєне звання «Почесного метрополітенівця» кращим працівникам, які пропрацювали довше за всіх. Всього наш колектив складається з 7,5 тисячі чоловік Вони розуміють, що влаштовувати великі урочистості зараз не час — на Сході війна, а в зоні бойових дій воюють більше 80 наших співробітників Двоє з них загинули, захищаючи незалежність України, тому нам не до свят. Хоча на ескалаторах станцій по гучному зв’язку ми привітаємо пасажирів з нашим святом — оголошення будуть звучати 5 і 6 листопада. Ми будемо раді, якщо кияни теж згадають про пам’ятну дату і привітають наших співробітників добрим словом або букетом квітів», — розповіли в прес- службі метрополітену.загрузка...

Читайте також