Корбана затримував командир, який штурмував Будинок профспілок на Мадані

Корбана затримував командир, який штурмував Будинок профспілок на Мадані

Операцію із затримання нардепа Геннадія Корбана та обшуків офісів партії «УКРОП» у Дніпропетровську проводив командир групи, яка штурмувала Будинок профспілок на Майдані під час зачистки активістів.  Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов.

1446323241-6294

Обшук офісу «УКРОПу» в Дніпропетровську

За словами Бутусова, операцією в Дніпропетровську керував генерал СБУ Валерій Шайтанов, який 18 лютого 2014 командував однією з штурмових груп, що захопила Будинок профспілок.

«Звернув увагу, що на затримання і обшуки в Дніпропетровськ 31 жовтня виїжджали бронеавтомобілі «Кугуар» з кулеметами, які не часто зустрінеш на фронті, і мікроавтобуси «Альфи» з донецькими номерами.Виявляється, операція була здійснена 8-м управлінням Центру спеціальних операцій з боротьби з тероризмом СБУ «Альфа» під командуванням заступника начальника ЦСО Валерія Шайтанова», — написав Бутусов.

Група Шайтанова базується в Донецькій області, це їх машини — «у інших підрозділів такого немає».

Журналіст зазначив, що військовий у квітні 2014-го вів переговори з командиром батальйону терористів «Восток» Олександром Ходаковским, а в День незалежності 23 серпня 2015 року нагороджений президентом України звання «генерал-майор.

Бутусов розповів, що в квітні 2014-го року один з офіцерів «Альфи» повідомив, що командир «Альфи» В. Човганюк та його заступник полковник Валерій Шайтанов саботують накази командування і не дозволяють відкривати вогонь по терористах, що оточили аеродром.

Всіх командирів «Альфи» призначала при Януковичі одна людина — начальник охорони Януковича Костянтин Кобзар.

В «Альфі» виник гострий конфлікт. Низка офіцерів були обурені контактами з терористами, і вимагали дати їм можливість атакувати.

Скандальна ситуація була розглянута на засіданні оперативного штабу на чолі  з Турчиновым. За підсумками засідання, Човганюк і Шайтанов були зняті з командування спецпідрозділом «Альфа», однак 23 серпня 2015 року, на день Незалежності, стало відомо, що указом президента України полковнику Шайтанову було присвоєно звання «генерал-майор».загрузка...

Читайте також

Коментарі