Легендарний пірат Кім Дотком створить альтернативний інтернет без цензури

Легендарний пірат Кім Дотком створить альтернативний інтернет без цензури

Творець легендарного піратського файлообмінника megaupload.com пропонує створити глобальну мережу нового типу, в якій стеження за користувачами та блокування контенту будуть неможливі, пише Новое время.

Кім Дотком — жива легенда інтернет-піратства і натхненник усіх борців за свободу інтернету — має намір увійти в історію технологічної індустрії як людина, «яка змінила все».

Дотком в даний момент знаходиться в Новій Зеландії, де відчайдушно бореться в суді за своє право не бути екстрадованим в США, де йому пред’явлені жахливі за масштабами звинувачення в інтернет-піратстві.

І тим не менш, Дотком знайшов час відвідати сусідню Австралію і виступити на конференції SydStart, присвяченій технологічним стартапам. В ході свого виступу Дотком заявив, що готує новий проект — MegaNet, який по суті стане альтернативою світовому інтернету.

Читайте також: Три українські сайти потрапили до списку порушників авторських прав

Раніше Дотком любив жити на широку ногу. Гігантські витрати на адвокатів привели його до банкрутства, а кошти на нові проекти він змушений збирати на краудфандингових майданчиках

Необхідність в такій розробці сьогодні дуже велика, заявив Дотком. За його словами, навіть незважаючи на те, що після відвертостей побіжного агента АНБ Едварда Сноудена світ став ретельніше ставитися до питань приватності в мережі, інтернет залишається небезпечним середовищем.

Вперше згадка про «новий» інтернет з’явилася в твіттері Доткома ще в червні нинішнього року, проте тоді він не вдавався в деталі. На цей раз знаменитий пірат був більш говірким.

Його проект, що отримав традиційну для Доткома назву (з використанням приставкиMega), буде представляти собою інтернет, в якому стеження за користувачами буде неможливими в принципі.

У MegaNet не буде IP-адрес — унікальних кодів, які ідентифікують комп’ютери користувачів у звичайному інтернеті. Їх місце займуть блоки цифрових послідовностей, подібні тим, які використовуються в інфраструктурі криптовалют, наприклад, Bitcoin.

Та й сама структура мережі буде розподіленою, як і у Bitcoin, і більшою мірою спиратиметься на прямі з’єднання, ніж на кешування за допомогою великих датацентрів.

Мережа буде використовувати обчислювальні потужності комп’ютерів і смартфонів користувачів. Іншими словами, підключаючись до MegaNet, користувач буде віддавати частину потужностей свого пристрою для обслуговування потреб самої мережі. Спочатку додаток для смартфонів буде використовувати тільки мережі WiFi, щоб користувачам не приходили додаткові рахунки від операторів стільникового зв’язку.

«Якщо ми задіємо потужність 100 млн смартфонів, на яких буде встановлено додатокMegaNet, то у нашій мережі буде більше простору для зберігання даних і більше обчислювальної потужності, ніж у 10 найпопулярніших сайтів сучасного інтернету», — стверджує Дотком.

З роками продуктивність пристроїв користувачів безперервно зростає, а відтак у такий розподіленої мережі просто немає меж для зростання, переконаний знаменитий інтернет-пірат.

Крім високої продуктивності, розподілена структура дозволяє забезпечити високий рівень безпеки. Сторонні спостерігачі, наприклад, влада і правоохоронні органи не зможуть відстежувати історію переміщення користувачів в мережі, а також з легкістю проникати в їхні комп’ютери.

Спочатку MegaNet буде використовувати існуючу інфраструктуру світового інтернету в якості «труби». Разом з командою розробників Дотком планує створити новий шар шифрування, який дозволить даним залишатися надійно захищеними при передачі через будь-які канали зв’язку. Знову ж таки, за аналогією з Bitcoin і іншими криптовалютами, працювати з якими можна цілком безпечно з будь-якого інтернет-кафе.

На питання про те, наскільки серйозним буде використовується шифрування, Дотком не відповів. «Ми збираємося використовувати дуже довгі ключі шифрування з тим, щоб зашифровані дані неможливо було прочитати навіть за допомогою суперкомп’ютерів», — розповів він журналістам.

Дотком навряд чи перебільшує. Методи шифрування, що застосовуються в криптовалютах і віртуальних приватних мережах (VPN), вже давно дозволяють створювати шифри, зламати які не під силу навіть АНБ і ЦРУ з усіма їхніми могутніми дата-центрами. Про це свідчать, зокрема, і документи опубліковані Едвардом Сноуденом. Проте той же Сноуден нарікає на те, що незважаючи на всю доступність досконалих методів шифрування, більшість коритсувачів ними не користується.