Жанна Усенко-Чорна: ЦВК втомився. Відпустіть нас

Заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна закликає Верховну Раду припинити повноваження тих членів комісії, у кого вони минули, і переформатувати склад Центрвиборчкому.

Про це вона сказала на засіданні ЦВК, передають "Українські новини".

"Я б дуже хотіла, щоб склад ЦВК був переформатований Верховною Радою і даний склад комісії не був заручником. Ми не можемо навіть, як нормальні люди, звільнитися з роботи. Простий громадянин відповідно до КЗпП може подати заяву і бути вільним від виконання обов'язків. Але член ЦВК, як посадова особа, зобов'язаний виконувати свої повноваження, поки Верховна Рада не припинить їх. Шановні народні депутати, домовтеся нарешті і припиніть повноваження цього складу ЦВК ", - сказала вона.

Вона також назвала членів комісії заручниками правового регулювання, оскільки використання коштів державного бюджету у разі неправомірного призначення другого туру виборів (зокрема, у Павлограді) буде розцінено як перевищення повноважень і нецільове використання бюджетних коштів, і закликала Раду внести відповідні зміни до закону.

Термін повноважень члена ЦВК України становить сім років. Дванадцять з п'ятнадцяти членів нині діючої комісії (її склад представлений на сайті ЦВК) були призначені на посади 1 червня 2007 року.

У старій редакції закону про ЦВК було вказано, що їх повноваження припиняються через сім років, однак перед президентськими виборами +2014 закон змінили так, щоб старий склад міг опрацювати до призначення нових членів комісії. Заплановане на літо 2 014 призначення теж не відбулося. Президент оголосив дострокові вибори Ради, які також провела стара ЦВК.

У жовтні 2015 голова фракції Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко заявив, що змінювати склад ЦВК прямо перед виборами недоцільно, і пообіцяв, що після виборів президент України Петро Порошенко, отримавши пропозиції від фракцій, внесе в Раду перелік нових членів ЦВК.

Рекомендуємо прочитати

Исследователи выяснили, почему чума не исчезла

Ученые пришли к выводу, что «живучесть» чумы связана со способностью чумной палочки прятаться внутри амеб, используя специальный сигнальный белок....

Це може бути цікавим

Чем вредна газированная минеральная вода

Газированную минеральную воду считают значительно более здоровым выбором, чем другие газированные напитки....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Жена Порошенко будет вести программу на канале Ахметова

Марина Порошенко будет вести утреннюю программу на телевидении по канату "Украина"....