На Харківщині фермер знищив бульдозером пам’ятку архітектури

На Харківщині фермер знищив бульдозером пам’ятку архітектури

Фермер знищив бульдозером 8 км валу земляної Параскової фортеці Української оборонної лінії, зведеної у 18 столітті. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Харківської області.

Про знищення пам’ятки архітектури національного значення повідомив Мелихівський сільський голова.

“Частина Українського валу пролягає вздовж полів, орендованих одним із фермерів району. У жовтні поточного року бульдозеристи господарства повністю зрівняли з землею більше 1 км історичного валу та частково розгорнули ще майже 7 км лінії”, — зазначив прокурор Нововодолазького району Володимир Купріянов.

Прокуратура здійснює процесуальне керівництвоу кримінальному провадженні за фактом незаконного знищення культурної спадщини (ч.2 ст.298 КК України). Досудове розслідування триває.

Максимальна санкція статті передбачає 3 роки позбавлення волі.

Довідково. Українська лінія — пам’ятка воєнно-інженерного мистецтва першої половини ХVІІІ ст. Побудована у 1731-1742 роках на південних околицях тодішньої держави, між ріками Дніпро і Сіверський Донець, для оборони від ворожих набігів на Україну. Лінія простяглася на 285 км і складалася з безперервного земляного валу з ровом. Фортеці були зв’язані одна з одною суцільним валом-реданом. Парасковіївська фортеця — сьома з 16 фортець Української лінії. Фортеця св.Парасковії — земляна. Її вали сягали висоти понад 4 м, а сухий рів був шириною більше 2 м.загрузка...

Читайте також

Коментарі