У світі зафіксовано першу смерть від ГМО

Лікарі лікарні «Carlos III» в Мадриді підтвердили перший випадок смерті людини, причиною якого стало вживання в їжу генетично модифікованих продуктів харчування - про це повідомляє незалежне видання World News Daily Report.

Як показав розтин тіла померлого в іспанській клініці 31-річного Хуана Педро Рамоса, летальний результат настав у результаті анафілаксії, яка була спровокована поїданням плода томата, що містить ген риби.  Молодій людині несподівано стало погано на робочому місці після обідньої перерви - серед проявлених симптомів експерти відзначили висип, набряк горла і різке падіння артеріального тиску. Потерпілий був оперативно доставлений до лікувального закладу, однак медичний персонал опинився в скруті визначити причину алергічної реакції - звичайні при таких симптомах уколи і ліки виявилися неефективні.

Лише через якийсь час, коли пацієнт вже помер, була проведена медично-криміналістична експертиза, результати якої показали наявність в з'їденому помідорі специфічних алергенів, характерних для мешканців морських водойм, а також стійких до дії антибіотиків сполук, які з'явилися перепоною для дії лейкоцитів, перешкодивши зупинити напад.

Таким чином, смерть молодого чоловіка виявилась першим офіційно підтвердженим наукою випадком загибелі від вживання їжі, що містить ГМО. У той же час, згідно з наявними висновками більшості досліджень західних учених, отримані за допомогою генного схрещування злакові та інші культури абсолютно безпечні для здоров'я. Хоча ще в 1996 році дослідники з Університету Небраски припустили можливість алергічної реакції на що додається в сою в цілях поліпшення її харчової якості білок бразильського горіха.

За наказом Міністерства охорони здоров'я Іспанії відразу після інциденту почалося вилучення з продажу всіх завезених з Португалії 7000 тонн томатів - саме імпортований з території сусідньої країни овоч став причиною смерті Рамоса. Чиновники висловили співчуття родині загиблого і заявили про проведення ретельних досліджень GM-продукції європейського ринку на предмет наявності або відсутності в ній явних ризиків для здоров'я.

Рекомендуємо прочитати

Американские ученые создали суперантибиотик

Американские ученые создали разновидность антибиотика ванкомицин, способную бороться с супербактериями — организмами, невосприимчивыми к традиционным методам лечения....

Це може бути цікавим

Перевіряти добросовісність роботодавців хочуть без попередження

Державна служба України з питань праці пропонує вивести свою діяльність з-під дії Закону про державний нагляд за господарською діяльністю....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Японские ученые смогли предсказать попадание в зону турбулентности

Научные сотрудники японского Агентства аэрокосмических исследований создали систему, которая в процессе своего действия применяет лазерные лучи....