The Guardian: Місцеві вибори - це "референдум" щодо правління Порошенка

Британська газета The Guardian аналізує місцеві вибори в Україні, кажучи про прогрес в політичній системі, яка водночас зберігає ще дуже багато старих кланових і корумпованих рис.

Видання вміщує статтю про українські місцеві вибори, які відбудуться найближчої неділі, говорячи, що ставки на них високі, але в запеклій боротьбі використовуються брудні технології.

Газета також вважає, що місцеві вибори є референдумом щодо правління президента Петра Порошенка, а також змаганням за владу між олігархами.

Кореспондент газети Шон Вокер починає матеріал із заяв кандидата на мери Києва і лідера партії «Укроп» Генадія Корбана.

«Ми маємо створити спеціальні оперативні групи в стилі «Мосаду», які б пробралися до Росії і викрали б Януковича та людей з його оточення і привезли сюди, щоб вони постали перед судом», – заявив Корбан газеті, якого журналіст описує як людину трохи вище півтора метра, яка говорить пошепки і зазвичай курить сигарету.

Партія також хоче вішати корумпованих чиновників, хоча один із представників керівництва «Укропу» визнав, що «це може бути незаконним».

«Виборча лихоманка явно присутня в Україні цього тижня на тлі наближення до голосування в неділю. У Києві та інших містах розвішані білборди і мають місце живі політичні дебати», – пише The Guardian, додаючи, що Корбан є одним із кандидатів в мери Києва, хоча усіма очікується перемога колишнього боксера й нинішнього мера Віталія Кличка.

Немає сумніву, що боротьба на виборах запекла через півтора роки після Майдану, який вимагав ширшого представлення в політиці. «Але якщо придивитися пильніше, сплеск здорової конкурентної демократії, можливо, не є тим, чим виглядає. Ставки високі, але оглядачі кажуть, що мають місце все ті ж брудні технології та цинізм, які були притаманні політичній системі країни протягом двох минулих десятиліть і вони нікуди не поділися», – зауважує кореспондент газети.

«На цих місцевих виборах, майже півтора роки після перемоги Петра Порошенка на президентських виборах, переважно змагаються на загальнонаціональних питаннях замість місцевих – як-то діряві дороги чи стан дитсадків. Вибори є і референдумом щодо правління Порошенка і змаганням за владу та вплив між олігархічними та бізнесовими кланами, які все ще домінують в Україні», – пише The Guardian.

«Укроп» Корбана обіцяє націоналізацію і деолігархізацію у майбутньому. «Все це добре і гарно, але критики Порошенка кажуть, що він досягнув незначного поступу у вгамуванні олігархів та їхнього впливу на політику. Єдина проблема – це біографія самого Корбана. «Форбс» оцінює його статики, які він сам визнає, що заробив «рейдерством» компаній у 1990-і роки, приблизно в 150 мільйонів доларів», – зауважує видання.

І Корбан є давнім бізнес-партнером мільярдера Ігоря Коломойського, якого усунули з посади голови Дніпропетровської ОДА раніше цього року, і якого багато хто вважає найпроблемнішим з усіх олігархів, додає газета.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Microsoft создает облачную систему хранения данных на основе ДНК

Исследования в области создания новых носителей информации проводят сейчас практически все крупные корпорации....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Луценко пообіцяв конфіскувати всі активи колишньої "правлячої мафії"

Генеральний прокурор Юрій Луценко пообіцяв конфіскувати всі активи колишньої правлячої мафії"....