The Guardian: Місцеві вибори - це "референдум" щодо правління Порошенка

Британська газета The Guardian аналізує місцеві вибори в Україні, кажучи про прогрес в політичній системі, яка водночас зберігає ще дуже багато старих кланових і корумпованих рис.

Видання вміщує статтю про українські місцеві вибори, які відбудуться найближчої неділі, говорячи, що ставки на них високі, але в запеклій боротьбі використовуються брудні технології.

Газета також вважає, що місцеві вибори є референдумом щодо правління президента Петра Порошенка, а також змаганням за владу між олігархами.

Кореспондент газети Шон Вокер починає матеріал із заяв кандидата на мери Києва і лідера партії «Укроп» Генадія Корбана.

«Ми маємо створити спеціальні оперативні групи в стилі «Мосаду», які б пробралися до Росії і викрали б Януковича та людей з його оточення і привезли сюди, щоб вони постали перед судом», – заявив Корбан газеті, якого журналіст описує як людину трохи вище півтора метра, яка говорить пошепки і зазвичай курить сигарету.

Партія також хоче вішати корумпованих чиновників, хоча один із представників керівництва «Укропу» визнав, що «це може бути незаконним».

«Виборча лихоманка явно присутня в Україні цього тижня на тлі наближення до голосування в неділю. У Києві та інших містах розвішані білборди і мають місце живі політичні дебати», – пише The Guardian, додаючи, що Корбан є одним із кандидатів в мери Києва, хоча усіма очікується перемога колишнього боксера й нинішнього мера Віталія Кличка.

Немає сумніву, що боротьба на виборах запекла через півтора роки після Майдану, який вимагав ширшого представлення в політиці. «Але якщо придивитися пильніше, сплеск здорової конкурентної демократії, можливо, не є тим, чим виглядає. Ставки високі, але оглядачі кажуть, що мають місце все ті ж брудні технології та цинізм, які були притаманні політичній системі країни протягом двох минулих десятиліть і вони нікуди не поділися», – зауважує кореспондент газети.

«На цих місцевих виборах, майже півтора роки після перемоги Петра Порошенка на президентських виборах, переважно змагаються на загальнонаціональних питаннях замість місцевих – як-то діряві дороги чи стан дитсадків. Вибори є і референдумом щодо правління Порошенка і змаганням за владу та вплив між олігархічними та бізнесовими кланами, які все ще домінують в Україні», – пише The Guardian.

«Укроп» Корбана обіцяє націоналізацію і деолігархізацію у майбутньому. «Все це добре і гарно, але критики Порошенка кажуть, що він досягнув незначного поступу у вгамуванні олігархів та їхнього впливу на політику. Єдина проблема – це біографія самого Корбана. «Форбс» оцінює його статики, які він сам визнає, що заробив «рейдерством» компаній у 1990-і роки, приблизно в 150 мільйонів доларів», – зауважує видання.

І Корбан є давнім бізнес-партнером мільярдера Ігоря Коломойського, якого усунули з посади голови Дніпропетровської ОДА раніше цього року, і якого багато хто вважає найпроблемнішим з усіх олігархів, додає газета.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Реконструкція "Лівобережної": жахливий ремонт за мільйон доларів

Олексій Соболєв зазначив, що ремонт робило ТОВ ЕНЕРГОДАРБУДМЕХАНІЗАЦІЯ і обійшовся він аж в 1 млн доларів США....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Иван Охлобыстин: Я учу своих детей убивать украинцев

Уговаривали не публиковать....