У столичному дитсадку оголосили карантин через гепатит

У столичному дитсадку оголосили карантин через гепатит

У столичному дитсадку №672, де п’ятеро дітей заразились вірусом гепатиту А, на місяць оголосили карантин.

«Зараз групу відвідують шість з 24 дітей. Батьки, побоюючись за їхнє здоров’я, залишають удома», — розповіла головний спеціаліст дошкільного відділу Дніпровського району Надія Коваленко, пишуть Вести.

За її словами, всі співробітники дитсадка здали аналізи на гепатит, а в самому садочку було проведено обстеження харчоблоку, взяті аналізи води, добові проби всіх продуктів та змиви, а в старшій групі, де захворіли діти, провели дезінфекцію.

Поки джерело захворювання, як сказав  головний санлікар Олег Рубан, невиявлено, результати досліджень будуть готові до кінця цього тижня. Для того, щоб інші діти не захворіли гепатитом, головний інфекціоніст Києва Віталій Євтушенко радить, насамперед, дотримуватися правил гігієни.

«Це захворювання передається через немиті руки і брудну воду. Тому, прийшовши з вулиці, потрібно мити руки, кип’ятити воду, а фрукти та овочі, якщо їх принесли з ринку, піддавати термічній обробці. Уникайте покупок на стихійних ринках, — говорить Євтушенко. — Носієм, який складно виявити, може бути хто завгодно».

Як говорить Олег Рубан, за дев’ять місяців з початку року в Києві зареєстровано 246 випадків захворювань вірусним гепатитом: «Це на 23,2% вище за показник аналогічного періоду минулого року. Тоді захворіли 195 чоловік».

Читайте також: Київ отримав 5 млн євро на дитсадкизагрузка...

Читайте також