Шимків назвав «маски-шоу» в ІТ-компаніях злочином проти національних інтересів

Шимків назвав «маски-шоу» в ІТ-компаніях злочином проти національних інтересів

Перевірки та «маски-шоу» в українських ІТ-компаніях є неприпустимими, оскільки вони знищують інвестиційну привабливість та інноваційну галузь держави.

Про це заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків написав у своєму блозі на Українській правді.

Шимків наголосив, що обшуки силовиків в IT-компаніях є злочином проти національних інтересів. «Як людина, яка присвятила цій індустрії понад 20 років, вважаю ганебним та неправильним усе, що нині робиться, і те, як це робиться правоохоронними та фіскальними органами в офісах IT-компаній», — заявив він.

За його словами, ІТ-індустрія була рушійною силою Майдану. «Саме завдяки інноваційним технологіям ми мали змогу об’єднати свої зусилля та ресурси в боротьбі. Сьогодні більшість ІТ-компаній допомагають армії. Дуже багато компаній залучені до розробки інноваційних підходів для ВПК: дрони, системи координації артилерійського вогню тощо», — додав Шимків.

Він переконаний: якщо у відомства є потреба в перевірці діяльності інноваційної компанії, то, в першу чергу, в українському законодавстві передбачені електронні перевірки. «Але приходити до офісу і отримувати рішення судів на вилучення серверів — це намагання людини кам’яного віку налагодити комп’ютер. Сучасні технології дозволять зберігати на одному сервері безліч серверів. До мене доходить інформація про випадки, коли правоохоронні органи конфісковують приватне (!) обладнання», — додав він.

За словами Шимківа, дії силовиків — це нищення місяців, а інколи навіть років високоінтелектуальної роботи: «Заходити до творчих людей брудним чоботом — це ганьба!»

Заступник голови АП закликав правоохоронні та фіскальні органи зупинити обшуки й розпочати цивілізовані перевірки. Натомість, на його думку, представники IT-галузі мають об’єднатися.

Читайте також: До великої IT-компанію в Києві прийшли з обшукомзагрузка...

Читайте також

Коментарі