Розвитку бізнесу на Донбасі заважають відсутність електрики та доріг

У рамках проекту ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» компанією Міжнародна Маркетингова Група проведено опитування директорів малого та середнього бізнесу у Донецькій та Луганській областях та експертів, які працюють з даними регіонами. Респонденти відповіли на питання щодо основних бар’єрів ведення бізнесу на національному та локальному рівнях, причин їх виникнення та варіантів покращення ситуації у регіоні.

Після опитування проведено круглі столи у м. Краматорськ та у м. Сєверодонецьк. У заходах взяли участь представники держаних органів, центрів зайнятості, місцевих бізнес-асоціацій, окремі керівники та співробітники підприємств Луганської та Донецької областей.

Учасники круглих столів зазначили, що основними перешкодами для розвитку бізнесу у Донецькій та Луганській областях є не близькість до зони проведення АТО та навіть не відсутність інвестицій у розвиток підприємств.

Одним з основних бар’єрів зазначене нестабільне постачання електричної енергії та її висока ціна. Результатом є нестабільна робота підприємств та перенесення виробництв у інші регіони. Для поновлення стабільного енергопостачання є проект рішення і фінансування від підприємств регіону, але за словами учасників круглого столу всі рішення блокуються на рівні департаменту енергетики регіону і потрібне сприяння вищого рівня влади.

Другою ключовою проблемою названо відсутність повноцінного автомобільного та залізничного сполучення з іншими регіонами України (через низьку пропускну здатність існуючих шляхів), що призводить до значних проблем у постачанні підприємств регіону сировиною та вивезенням готової продукції до споживачів з інших регіонів України. Потрібно якнайшвидше відновити стабільне автомобільне та залізничне сполучення.

Серед інших барєрів для розвитку підприємств регіону зазначені:

  • Корупція в силових та контролюючих органах влади;
  • Відсутність чіткої інформаційної політики щодо майбутнього регіону;
  • Блокпости МВС, що характеризуються чергами, затримками та хабарництвом і перешкоджають роботі підприємств;
  • Недовіра до підприємців з Донецької та Луганської області у підприємців з інших частин країни тощо.

Найголовнішими законодавчими заходами, які покращать стан бізнесу у регіоні, визначено зменшення податкового навантаження через зменшення єдиного соціального внеску та автоматичне відшкодування ПДВ, прийняття закону «Про державно-приватне партнерство».

***

Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» впроваджується Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з урядом України, регіональною та місцевою владою, а також у співпраці з іншими агентствами ООН в Україні.

Компанія «Міжнародна Маркетингова Група» спеціалізується на маркетингових дослідженнях і

аналізі ринків, управлінському і стратегічному консалтингу, входить в ТОП-5 національних дослідницьких компаній країни по обороту за підсумками 2013.

Рекомендуємо прочитати

Як туроператор Join up влаштував "незабутню" відпустку

Користувач послуг туроператора Join up....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть