Розвитку бізнесу на Донбасі заважають відсутність електрики та доріг

У рамках проекту ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» компанією Міжнародна Маркетингова Група проведено опитування директорів малого та середнього бізнесу у Донецькій та Луганській областях та експертів, які працюють з даними регіонами. Респонденти відповіли на питання щодо основних бар’єрів ведення бізнесу на національному та локальному рівнях, причин їх виникнення та варіантів покращення ситуації у регіоні.

Після опитування проведено круглі столи у м. Краматорськ та у м. Сєверодонецьк. У заходах взяли участь представники держаних органів, центрів зайнятості, місцевих бізнес-асоціацій, окремі керівники та співробітники підприємств Луганської та Донецької областей.

Учасники круглих столів зазначили, що основними перешкодами для розвитку бізнесу у Донецькій та Луганській областях є не близькість до зони проведення АТО та навіть не відсутність інвестицій у розвиток підприємств.

Одним з основних бар’єрів зазначене нестабільне постачання електричної енергії та її висока ціна. Результатом є нестабільна робота підприємств та перенесення виробництв у інші регіони. Для поновлення стабільного енергопостачання є проект рішення і фінансування від підприємств регіону, але за словами учасників круглого столу всі рішення блокуються на рівні департаменту енергетики регіону і потрібне сприяння вищого рівня влади.

Другою ключовою проблемою названо відсутність повноцінного автомобільного та залізничного сполучення з іншими регіонами України (через низьку пропускну здатність існуючих шляхів), що призводить до значних проблем у постачанні підприємств регіону сировиною та вивезенням готової продукції до споживачів з інших регіонів України. Потрібно якнайшвидше відновити стабільне автомобільне та залізничне сполучення.

Серед інших барєрів для розвитку підприємств регіону зазначені:

  • Корупція в силових та контролюючих органах влади;
  • Відсутність чіткої інформаційної політики щодо майбутнього регіону;
  • Блокпости МВС, що характеризуються чергами, затримками та хабарництвом і перешкоджають роботі підприємств;
  • Недовіра до підприємців з Донецької та Луганської області у підприємців з інших частин країни тощо.

Найголовнішими законодавчими заходами, які покращать стан бізнесу у регіоні, визначено зменшення податкового навантаження через зменшення єдиного соціального внеску та автоматичне відшкодування ПДВ, прийняття закону «Про державно-приватне партнерство».

***

Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» впроваджується Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з урядом України, регіональною та місцевою владою, а також у співпраці з іншими агентствами ООН в Україні.

Компанія «Міжнародна Маркетингова Група» спеціалізується на маркетингових дослідженнях і

аналізі ринків, управлінському і стратегічному консалтингу, входить в ТОП-5 національних дослідницьких компаній країни по обороту за підсумками 2013.

Рекомендуємо прочитати

Про офшори українських олігархів написали пісню

Створено пісню про перелік країн із розпорядження Кабміну, в яких можна легально платити менші податки повз вітчизняний бюджет....

Це може бути цікавим

В Україні збирають гроші на унікальну талант-платформу

20 червня 2017, у вівторок, відбувся старт кампанії на Спільнокошті українського стартапу World At Competition....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Чем грозит Украине бездействие в вопросах социальной политики

Для Украины стратегическая цель всех пакетов помощи выходит далеко за рамки макроэкономической стабилизации....