Чому українці терміново мають викинути поліетиленові пакети

Українці звикли користуватися поліетиленовими пакетами та іншою полімерною продукцією, зважаючи на її зручність в застосуванні та дешевизну. Втім, мало хто із свідомих громадян задумується над тим, наскільки ці «безвинні» вироби отруюють навколишнє середовище та впливають на організм їх користувачів. Ця тема дуже чутлива не лише для України, а й решти світу. Втім, поки є відмінність: розвинуті держави на глобальному рівні виступають за зменшення, а то й повну заборону використання такої продукції, в той час, як в Україні даною проблемою майже ніхто не переймається.

Подбати про екологію та власне здоров’я краще зараз, ніж потім довести їх до кризового стану, вважає нардеп від «Народного фронту», член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков. Нещодавно він зареєстрував у парламенті відповідний законопроект, за яким передбачається заборонити з 1 квітня 2016 року виробництво, використання, ввезення і платне або безкоштовне розповсюдження (крім транзиту вантажів) полімерних пакетів.

Заборона не поширюватиметься на екологічні вироби, які складатимуться не менш ніж на 90 із вторинної сировини.

«Продукти розпаду поліетиленових пакетів, які не направляються на вторинну переробку, а засмічують населені пункти, ліси, землі, поверхневі та підземні води, моря тощо, завдають невиправної шкоди природі. Більше того: при горінні полімерних сполук, що входять до їх складу, виділяється велика кількість токсичних речовин. Останні суттєво порушують гормональний баланс людини, її імунну систему, призводять до зниження репродуктивної функції, підвищення ризиків онкологічних захворювань», – наголошує автор документу Максим Поляков.

Наразі статистика в Україні виглядає плачевно: більше 500 викинутих пакетів на кожного українця, тоді як в Європі такий показник втричі менший.

Країна, що пережила Чорнобиль, річки та водойми якої забруднені промисловими відходами, де немає достатньої кількості сміттєутилізаційних заводів та суспільної культури направлення використаних виробів на вторинну переробку, просто не може дозволити собі ігнорувати екологічні проблеми і надалі. За розрахунками незалежних експертів, Україні на вирішення екологічних проблем доведеться витратити 1-1,5 трлн. доларів, і роботи, за умови їх інтенсивності, триватимуть 8-10 років.

«Звісно, це питання не лише обмеження використання та виготовлення полімерної продукції, втім, будь-який шлях починається з першого кроку», – зазначає Максим Поляков.

Рекомендуємо прочитати

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....

Це може бути цікавим

Стало известно, когда в Киеве начнут курсировать речные трамваи

Уже начале мая работы на центральной части Почтовой площади будут завершены работы по реконструкции, а по Днепру начнет курсировать речной трамвай....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Киевляне заставили чиновников остановить незаконную стройку на Воздвиженке

Киевляне заставили чиновников приостановить незаконное строительство на Воздвиженке, который проводит певица Галина Горбаль....