У столичному дитсадку четверо дітей захворіли на вірусний гепатит А

Деснянське міжрайонне управління Держсанепідслужби у м. Києві сьогодні, 19 жовтня, отримало четверте екстрене повідомлення про випадок вірусного гепатиту А у дитини. Про це повідомили у прес-службі столичного управління Держсанепідслужби.

Як зазначається, у всіх чотирьох 5-річних дітей виявлено гепатит А. Всі вони відвідували старшу групу дошкільного навчально закладу №672 у Дніпровському районі м. Києва по вул. Кибальчича, 17.

Зараз трьох хворих госпіталізовано до інфекційного відділення Київської міської дитячої клінічної лікарні №2, ще одна дитина не була госпіталізована.

За 9 місяців 2015 р. Києві зареєстровано 246 випадків захворювання вірусним гепатитом А, що на 23,2% вище за показник аналогічного періоду минулого року (195 випадків).

"Близько 70% всіх хворих на гепатит А зареєстровано у Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах столиці. Можемо констатувати, що цього року захворюваність зросла серед усіх вікових груп і контингентів", - зазначив головний санітарний лікар Києва Олег Рубан.

Як зазначається, головний спеціаліст епідвідділу Деснянського міжрайонного управління Держсанепідслужби в Києві і залучений помічник лікаря-епідеміолога відділення організації епідеміологічних досліджень Дніпровського районного лабораторного відділення ГУ "Київський МЛЦ ДСЕСУ" провели позапланову перевірку за епідпоказаннями у дошкільному навчальному закладі №672. Відібрано 40 змивів з об'єктів навколишнього середовища на контроль поточної дезінфекції у приміщеннях старшої садової групи і харчоблоку, а також проби питної води.

"За результатами проведених лабораторних досліджень бактерій групи кишкової палички у змивах не виявлено. У закладі двічі проведено дезінфекцію на об'єкті. За контактними дітьми і співробітниками ДОУ №672 організовано медичний нагляд інфекціоністом і педіатром", - йдеться в повідомленні.

Захворюваність на вірусний гепатит А перевищила міський показник на 43,0% в Дарницькому (показник 12,2; зареєстровано 40 випадків, у тому числі 11 випадків серед дітей), в 1,5 рази в Деснянському (показник 12,8; зареєстровано 47 випадків, у тому числі 17 випадків серед дітей) та у 3,1 рази у Дніпровському (показник 26,3; зареєстровано 93 випадки, у тому числі 19 випадків серед дітей) районах Києва.

Таким чином, 73,2% захворювань на вірусний гепатит А (180 випадків із 246) виявлено саме в цих районах, серед дітей до 17 років цей показник склав 88,7% (47 випадків із 53 зареєстрованих по місту).

Зазначимо, що гепатит А - хвороба печінки, що викликається вірусом, який поширюється в основному при споживанні харчових продуктів або води, забруднених фекаліями інфікованої людини. Хвороба тісно пов'язана з відсутністю безпечної води, неналежною санітарією і поганою особистою гігієною. На відміну від гепатиту В і С, інфікування гепатитом А не призводить до розвитку хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертельним результатом, але може викликати симптоми, що ослабляють здоров'я. Вірус також може передаватися при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною. Випадкові контакти людей не призводять до передачі вірусу. Інкубаційний період гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів.

Рекомендуємо прочитати

Стало відомою особа розстріляного чоловіка на Позняках

У Дарницькому районі Києва вранці у вівторок, 30 травня, був застрелений чоловік, ним виявився екс-директор "Укрспирту"....

Це може бути цікавим

Предложен способ увеличения разрешения дисплеев втрое

Физики из Флориды придумали способ размещать три пикселя на месте одного современного....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Дипломат назвал реалистичную задачу, чтобы дожать Россию

В контексте возвращения оккупированного Крыма и Донбасса, санкции в отношении России не принесут желаемого результата....