Перемир'я в Україні може виявитися тимчасовим маневром Росії

Експерти вважають, що Путін зменшує напругу на Сході України через несприятливі обставини.

Перемир'я в Україні досі хитке, однак триває і здається, ніби Росія дійсно налаштована цього разу його закріпити. Однак це може бути черговим обманним маневром Кремля. Про це на сторінках Globe and Mail пише оглядач Селестін Болен, яка задається питанням, чи припинення вогню на Сході України означає, що Москва хоче вийти з конфлікту, який сама ж розв'язала.

Директор московського "Центру Карнегі" Дмитро Тренін вважає, що Кремль принаймні хоче збавити напругу. В цей же час, директор Центру Брукінського інституту з вивчення США і Європи Фіона Хілл вважає, що нинішня деескалація лише тимчасова. Вона порівнює нинішню поведінку Кремля з часами, коли молодий більшовицький режим підписав Брест-Литовський мирний договір, плануючи дотримуватися його лише нетривалий час. "Це відповідь на обставини, несприятливі для Путіна", - вважає Хілл.

Оглядач додає, що експерти на Заході і в Росії вважають російську авантюру в Україні "розчаруванням, якщо не провалом". І так, швидше за все, думають і в Кремлі. Населення Донбасу не зустріло вторгнення з таким же ентузіазмом, як в Криму, українська армія виявилася більш боєздатною і стійкою, ніж вважала Москва, а ЄС і США займають спільну позицію щодо агресивної поведінки Росії, попри всі її зусилля розсварити Захід зсередини.

"Все пішло не так, як було заплановано. Авантюра виявилася більш тривалою і затратною, а санкції завдали реального болю", - додає Хілл. Вона додає, що вторгнення в Сирію навряд чи можна вважати ознакою рішення Путіна залишити Україну в спокої. Однак близькосхідна військова операція "дає йому ще одну карту для гри". Щодо України, то Москва розуміє, що вона лишається нестабільною, а окупація Криму має вигляд непохитної. В цей же час, затишшя на лінії фронту в Донбасі дає надію, що Мінські угоди буду виконані, хоч і не до грудня.

У понеділок, 5 жовтня, на Луганщині в 11:00 стартував відведення озброєння менше 100 мм. З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування повністю дотримуються режиму припинення вогню. Трехсуточная тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО займе 41 день.

джерело: Дзеркало тижня

Рекомендуємо прочитати

Боевики блокируют вопрос освобождения пленных на Донбассе

После проведенной встречи Трехсторонней контактной группы в Минске заблокированным остается вопрос освобождения пленных....

Це може бути цікавим

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві розпочався фестиваль плавучих клумб

На воду спустили 12 "дизайнерських клумб"....