Експерт розповів, як політпартії маніпулюють виборцями

Експерт розповів, як політпартії маніпулюють виборцями

У Раді національної безпеки і оборони розповіли, як партії маніпулюють виборцями напередодні виборів. Про це написав керівник Інформаційно-аналітичного центру національної безпеки України Володимир Польовий, передає прес-служба РНБО.

aa6940a2d887f164de5ec2c89dcefa1b

За його словами, чотири найбільш поширені маніпулятивні технології, які застосовують політпартії перед виборами, — це страх, популізм, патріотизм і патерналізм.

«Страх — улюблений інструмент політиків. Фашисти, розп’яті хлопчики, тітушки або беркут, очікуємо штурм, ядерну зброю і російські танки в Києві, руїна і громадянська війна, агресор, беззаконня, хаос — цим нас лякають. Як правило, з цього нам вказують на винних і пропонують вихід — голосувати за себе, коханого, хто принесе мир, стабільність, порядок, збереже країну «, — розповідає Польовий.

«Запам’ятайте, що тарифи, контрактна армія, відображення російської агресії, індексація пенсій чи зарплат — це не те, для чого йдуть до місцевих рад, не компетенція місцевих органів самоврядування. Це — популізм. Це обіцянки, які нічого не варті. Солодка брехня, яку ми любимо», — говорить керівник інформаційно-аналітичного центру.

«Контрактна або призовна армія, мобілізація або демобілізація — це вирішують народні депутати України та президент, а не фракція «Батьківщини» або «Укроп» в Лебединському районі», — додає він.

Польовий зазначив, що політики спекулюють і на патріотизмі.

«Це заклики до нашого стадного рефлексу, до колективного несвідомого — це коли «ми — українці», «наша нація», «ненька» і «вишиванка», макові вінки і дітки в шароварах. Це зручна ширма, за якою, як правило, ховається корпоративний інтерес: «Укрспирт», «Укртранснафта», «СЕЗ Крим», акцизи, тендери і повернення ПДВ. У регіональному вимірі — це дерибан землі, муніципальні тендери, комунальна власність», — пояснює аналітик.

Четвертої маніпулятивною технологією політиків на місцевих виборах Польовий називає патерналізм.

«Це «команда Кличка в Мукачевому», «Блок Порошенко у Рахові», «люди Садового у Золотоноші» . Це коли ми віримо в доброго царя і сильного лідера і голосуємо за їх світлий образ, а не конкретного урку — місцевого представника», — говорить Польовий.загрузка...

Читайте також

Коментарі