До Дня боса: Скільки отримують українські керівники

Економічна криза в Україні посприяла падінню попиту на керівників. Як наслідок, виріс рівень конкуренції, й знайти цікаву високооплачувану роботу ТОПам стає все важче. Відбулися зміни й в зарплатній політиці компаній. Все менше роботодавців готові наймати дорогих фахівців. До професійного дня боса (16 жовтня) Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна підготував огляд зарплат в Києві та регіонах для тих, хто стоїть на чолі бізнесу.

Фінансова та економічна криза в Україні призвела до падіння попиту на керівників та зниження зарплатних пропозицій для них. Українські роботодавці все менше готові витрачатися на дорогих фахівців. Відповідно, знайти високооплачувану роботу ТОПам стає все важче. У вересні hh.Індекс (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) у сфері «Вищий менеджмент» склав 11 претендентів на одну посаду. А в деяких галузях (юристи, економісти) – 20-30 осіб на місце. Це найвищий показник на ринку праці.

У більшості випадків зарплати для керівників зафіксовані в гривні (за винятком IT-галузі та міжнародних аутсорсингових компаній). А це означає, що з урахуванням інфляції дохід менеджерів вищої ланки істотно знизився. Насьогодні середня зарплатна пропозиція для ТОП-менеджера в Україні становить 17 000 грн., у Києві – 23 000 грн. Зазначимо, що зарплатні очікування українських керівників перевищують зарплатні пропозиції на ринку приблизно в два-три рази. 32 000 грн. в регіонах і 79 000 грн. у Києві – саме стільки хотіли б заробляти ТОПи.

Серед пропозицій для вищого менеджменту в регіонах найбільше (38%) з зарплатою 6 500 – 10 000 грн. У чверті вакансій вказана зарплата 10 000 – 14 000 грн. Ще 16% знаходяться в зарплатному діапазоні 14 000 – 18 000 грн. Трохи рідше роботодавці пропонують заробіток в районі 18 000 – 22 000 грн. І дуже рідко можна зустріти вакансію, де розмір зарплати перевищував би 22 000 грн. Слід додати, що у часи кризи роботодавці неохоче поширюють інформацію про зарплату, вважаючи за краще домовлятися окремо з кожним потенційним працівником. Таким чином, у сфері «Вищий менеджмент» із зазначенням зарплат опубліковано лише 23% вакансій.

Зарплатна політика в Києві суттєво відрізняється. Тут зарплати для керівників починаються від 20 000 грн. та можуть перевищувати 80 000 грн. Найбільше вакансій (40%) із зарплатами 20 000 – 36 000 грн. Третина пропозицій потрапляє до інтервалу 36 000 – 68 000 грн. Приблизно кожен шостий роботодавець зазначає зарплату від 68 000 до 84 000 грн. В 12% випадків розмір окладу становить понад 84 000 грн.

До ТОП-5 проф. сфер із найвищими зарплатами для керівників входять виробництво, будівництво/нерухомість, медицина/фармацевтика, транспорт/логістика. Також дуже затребуваними та досить високооплачуваними сьогодні є спеціалісти з антикризового управління. Найнижчі зарплати ТОП-менеджерів в таких сферах, як мистецтво та мас-медіа, наука та освіта, управління персоналом, а також управління малим бізнесом.

Найбільше пропозицій для керівників зосереджено в Києві, Дніпропетровській, Харківській, Одеській та Львівській областях.

image

Дані отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в жовтні 2015 року.

Рекомендуємо прочитати

Дослідження показало, що більшість великих українських компаній перебувають в офшорах

Більшість великих приватних компаній використовують офшори....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стали известны самые популярные цвета автомобилей

Эксперты компании BASF Coatings назвали самые популярные цвета автомобилей в странах Европы....