До Дня боса: Скільки отримують українські керівники

Економічна криза в Україні посприяла падінню попиту на керівників. Як наслідок, виріс рівень конкуренції, й знайти цікаву високооплачувану роботу ТОПам стає все важче. Відбулися зміни й в зарплатній політиці компаній. Все менше роботодавців готові наймати дорогих фахівців. До професійного дня боса (16 жовтня) Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна підготував огляд зарплат в Києві та регіонах для тих, хто стоїть на чолі бізнесу.

Фінансова та економічна криза в Україні призвела до падіння попиту на керівників та зниження зарплатних пропозицій для них. Українські роботодавці все менше готові витрачатися на дорогих фахівців. Відповідно, знайти високооплачувану роботу ТОПам стає все важче. У вересні hh.Індекс (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) у сфері «Вищий менеджмент» склав 11 претендентів на одну посаду. А в деяких галузях (юристи, економісти) – 20-30 осіб на місце. Це найвищий показник на ринку праці.

У більшості випадків зарплати для керівників зафіксовані в гривні (за винятком IT-галузі та міжнародних аутсорсингових компаній). А це означає, що з урахуванням інфляції дохід менеджерів вищої ланки істотно знизився. Насьогодні середня зарплатна пропозиція для ТОП-менеджера в Україні становить 17 000 грн., у Києві – 23 000 грн. Зазначимо, що зарплатні очікування українських керівників перевищують зарплатні пропозиції на ринку приблизно в два-три рази. 32 000 грн. в регіонах і 79 000 грн. у Києві – саме стільки хотіли б заробляти ТОПи.

Серед пропозицій для вищого менеджменту в регіонах найбільше (38%) з зарплатою 6 500 – 10 000 грн. У чверті вакансій вказана зарплата 10 000 – 14 000 грн. Ще 16% знаходяться в зарплатному діапазоні 14 000 – 18 000 грн. Трохи рідше роботодавці пропонують заробіток в районі 18 000 – 22 000 грн. І дуже рідко можна зустріти вакансію, де розмір зарплати перевищував би 22 000 грн. Слід додати, що у часи кризи роботодавці неохоче поширюють інформацію про зарплату, вважаючи за краще домовлятися окремо з кожним потенційним працівником. Таким чином, у сфері «Вищий менеджмент» із зазначенням зарплат опубліковано лише 23% вакансій.

Зарплатна політика в Києві суттєво відрізняється. Тут зарплати для керівників починаються від 20 000 грн. та можуть перевищувати 80 000 грн. Найбільше вакансій (40%) із зарплатами 20 000 – 36 000 грн. Третина пропозицій потрапляє до інтервалу 36 000 – 68 000 грн. Приблизно кожен шостий роботодавець зазначає зарплату від 68 000 до 84 000 грн. В 12% випадків розмір окладу становить понад 84 000 грн.

До ТОП-5 проф. сфер із найвищими зарплатами для керівників входять виробництво, будівництво/нерухомість, медицина/фармацевтика, транспорт/логістика. Також дуже затребуваними та досить високооплачуваними сьогодні є спеціалісти з антикризового управління. Найнижчі зарплати ТОП-менеджерів в таких сферах, як мистецтво та мас-медіа, наука та освіта, управління персоналом, а також управління малим бізнесом.

Найбільше пропозицій для керівників зосереджено в Києві, Дніпропетровській, Харківській, Одеській та Львівській областях.

image

Дані отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в жовтні 2015 року.

Рекомендуємо прочитати

Бойовики зменшили кількість обстрілів у АТО

У середу, 23 серпня, станом на 18:00 російські найманці в АТО 4 рази обстріляли позиції українських військових....

Це може бути цікавим

В столице автобус снес остановку, проводится расследование

На площади Тараса Шевченко в Киеве водитель автобуса маршрута №99 (ст....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....