Як адаптуються переселенці на роботі - дослідження

Три чверті роботодавців працевлаштували переселенців із зони АТО. Однак менше третини з них можуть виділити бюджет на програми адаптації для колишніх жителів Донбасу. За даними опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Украиїна, активну участь в адаптації переселенців беруть самі співробітники. Вони навчають новачків та надають моральну підтримку.

З початком бойових дій на Сході країни головним завданням для державних підприємств та приватних компаній стало працевлаштування переселенців з Донбасу. Більшість роботодавців не лише виказали готовність працевлаштовувати біженців, але й напрацювали перший позитивний досвід в рішенні цього питання. В трьох з п'яти компаній переселенці успішно пройшли випробувальний термін та були прийняті на роботу, а в кожній восьмій – переведені на більш високі посади. Для більшості з них цей шлях не був легким та лише в кожному четвертому випадку не виникало проблем.

Майже в кожному п'ятому офісі співробітникові з зони АТО довелося стикнутися з упередженнями з боку колективу. Стільки ж конфліктували з колегами на тлі різних оцінок того, що відбувається. Варто зазначити, що таке ставлення до переселенців не є масовим. У більшості «білих комірців» відпочатку не було негативных стереотипів відносно співробітників з зони АТО. А ті, в кого й були, розвіяли їх в процесі особистої взаємодії.

16% переселенців, як і багато новачків, мали складності з адаптацією в колективі. Десятій частині бракували знань та досвіду, аби якісно виконувати свої обов'язки. Та майже стільким же заважали працювати посттравматичний синдром та нестійкий психоемоційний стан.

Надання місця в компанії не означає швидкого вирішення усіх проблем. Для включення в колектив нового співробітника, а особливо переселенця, потрібні ефективні HR-інструменти. Однак далеко не всі роботодавці готові виділяти на це бюджет в такий непростий для бізнесу час. За даними hh.ua, сім з десяти компаній не мають єдиної програми адаптації для співробітників з зони АТО. Якщо переселенці й отримують допомогу, то вельми епізодично. Наприклад, кожен п'ятий роботодавець надає допомогу при пошуку житла. А в одному з чотирнадцяти випадків переселенець може розраховувати на допомогу з переведенням сім'ї. Додаткове навчання, юридичні консультації та психологічна підтримка зустрічаються в українських офісах вкрай рідко (6% випадків).

Співробітники більш охоче підтримують колег-переселенців, ніж роботодавці. Трохи менше половини з них надають моральну підтримку, намагаються бути привітними та доброзичливими. Кожен третій навчає новачків, ділиться знаннями та досвідом. А кожен четвертий допомагає вирішувати питання, які не стосуються роботи, наприклад, пошук житла чи оформлення документів. І лише третина «білих комірців» залишаються осторонь чужих проблем.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2015 року. В опитуванні взяли участь 1529 респондентів з різних регіонів України.

Рекомендуємо прочитати

Главврач психбольницы вызвал полицию для разгона несуществующего митинга

Главный врач Псковской областной психиатрической больницы Павел Торкунов в среду вызвал полицию с требованием разгона несанкционированного митинга медицинског....

Це може бути цікавим

Роскомнадзор заблокировал Google

Роскомнадзор включил в реестр заблокированных сайтов адрес www....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....