У ЗСУ завершилася демобілізація військових третьої черги

Демобілізовані військовослужбовці отримують виплату у розмірі 4 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби.

У Збройних силах України завершилася демобілізація військовослужбовців, призваних у третю чергу часткової мобілізації. Про це у вівторок, 13 жовтня, на брифінгу повідомила начальник Управління комунікацій та друку Міністерства оборони України Оксана Гаврилюк, пише УНІАН.

«Зараз на військовій службі залишаються тільки військовослужбовці, які перебувають на лікуванні та реабілітації в медичних установах, а також з інших поважних причин», - зазначила вона.

За словами Гаврилюк, при звільненні демобілізовані військовослужбовці отримують виплату одноразової допомоги в порядку, затвердженому постановою Кабміну. Їм виплачується допомога у розмірі 4 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не менше 25 відсотків місячного грошового забезпечення, сказала вона.

Виплата допомоги здійснюється за період служби за призовом у зв'язку з мобілізацією з дня призову військовослужбовців - без урахування періоду попередньої військової служби, на якій вони знаходилися в мирний час, за винятком осіб, які після звільнення з військової служби в мирний час не набули права на отримання належної грошової допомоги.

При розрахунку допомоги беруться цілі місяці служби за призовом з мобілізації та повні місяці попередніх періодів служби, після закінчення яких допомога не виплачувалася.

У разі звільнення військовослужбовців з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з позбавленням військового звання чи обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, одноразова допомога не виплачується.

Виплата допомоги здійснюється на основі наказу командира частини про виключення військовослужбовця зі списків особового складу, в якому вказується вислуга років, на підставі якої і виплачується допомога.

Допомога нараховується без урахування винагород з розрахунку місячного грошового забезпечення, на яке має право військовослужбовець на день виключення зі списків військової частини.

У той же час усі військовослужбовці, призвані у зв'язку з частковою мобілізацією, запрошуються укласти контракт для подальшого проходження військової служби у ЗСУ, зазначила Гаврилюк.

За її словами, при укладенні контракту, починаючи з 24 червня цього року, військовослужбовці отримують одноразову грошову винагороду в наступних розмірах: особам рядового складу - 8 мінімальних заробітних плат; особам сержантського і старшинського складу - 9 мінімальних заробітних плат; особам офіцерського складу - 10 мінімальних зарплат (УНІАН: в Україні з 1 вересня мінімальна зарплата становить 1 тис. 378 грн).

Рекомендуємо прочитати

Донбасская провокация

"Политологи от Москвы до Парижа спорят, сделал это лидер сепаратистов Александр Захарченко сам или ему дали указание из Москвы....

Це може бути цікавим

Перша серія сьомого сезону Гри престолів побила усі рекорди переглядів

Культовий американський серіал Гра престолів встановив новий рекорд за переглядами: першу серію сьомого сезону саги подивилися понад 16 млн осіб....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Ученые выяснили, сколько пластика было произведено за последние полвека

С 1950-х годов в мире было произведено свыше восьми млрд тонн пластика, 3/4 которого сегодня представлены мусором, выяснили ученые....