"Порошенко заговорив про зраду": Висновки закордонних візитів Президента

Президент України вчора виступив зі зверненням за підсумками Своїх закордонних візитів і переговорів в ефірі 112 Каналу.

Він попросив підтримки українського суспільства та наголосив на необхідності внутрішньої єдності і консолідації.

«Отримавши відсіч на фронті, Кремль намагається перенести протистояння всередину України. А частина українських політиків, на жаль, працює сьогодні під ленінським гаслом «поразки у війні для власного уряду. У той час, коли весь світ об'єднався навколо України, нам ще більше потрібно внутрішню єдність, тому що тільки консолідація суспільства дозволить подолати зовнішнього ворога. Тільки так - переможемо», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що з 29 серпня введено режим двостороннього припинення вогню. Стійкий характер цей режим отримав тільки завдяки зустрічі в Парижі. «Нам вдалося змусити бойовиків погодитися на відведення озброєнь від лінії зіткнення», - сказав він і зазначив, що Україна відводить техніку та озброєння за спеціально продуманим планом, який дозволяє швидко повернути техніку на позиції, якщо росіяни і їхні найманці надумають порушити режим перемир'я.

Президент підкреслив, що спільними скоординованими зусиллями з нашими партнерами, насамперед з Сполученими Штатами Америки, а також Німеччиною і Францією, які представляють Європейський Союз, Україна домоглася від Росії зобов'язання не проводити псевдовибори в окупованих районах 18 жовтня і 1 листопада.

Також Петро Порошенко в черговий раз нагадав про важливість домовленості про посилення місії ОБСЄ, яка відтепер повинна отримати гарантований доступ не тільки до тих окупованих територій, прилеглих до лінії зіткнення, але у всю їхню глибину - до російсько-українського кордону. «Це перший крок до повернення кордону під український контроль», - підкреслив Президент і зазначив, що Україна спільно з Францією і Німеччиною дали чітко зрозуміти Путіну, що вибори на окупованих територіях повинні проходити тільки за українським законом, а саме - проведення виборів тісно пов'язане з виведенням російських військ, роззброєнням бойовиків і відновленням українського контролю за українсько-російським кордоном.

«Ми не маємо права, вибачте за тавтологію, позбавити права обирати місцеву владу на Донбасі тих українцям, які в результаті російської агресії стали біженцями. Так само повинні забезпечити участь українських партій і відновлення на окупованих територіях повноцінного українського теле- і радіомовлення», - сказав Петро Порошенко.

При цьому він зазначив, що «частина вітчизняних політиків ніби не розуміє, що ситуація не може повернутися в стан, в якому вона була до 1 березня минулого року»: «Тому для реінтеграції територій потрібні надзвичайні мудрість і далекоглядність з українського боку. А ще складніше, ніж землі, повернути душі і серця людей», - сказав Президент і закликав до розумінню і підтримці з боку парламенту: «Без Верховної Ради не буде виборів. Без виборів на окупованих територіях політичне врегулювання зайде в глухий кут».

Також Президент акцентував увагу на тому, що «деякі з українських політиків і не приховує, що вони саме до такого варіанту і прагнуть, так і пропонують« оточити, заблокувати, ізолювати, відрізати і віддати»: «Але це просте рішення, яке не потребує ні інтелекту, ні політичної волі на відновлення цілісності країни, ні дипломатичного хисту. Тому це не мій сценарій. І не сценарій більшості українців, які прагнуть до миру і возз'єднання країни», - сказав глава держави.

«Якщо втратимо шанс забрати назад Донбас і Луганщину, хто в світі буде говорити про повернення Криму з країною, яка розкидається територіями? Донбас - це також наша Батьківщина. Розмінюватися Батьківщиною - остання справа. Моя справа - інше, зберегти країну і відновити її», - підсумував президент.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....

Це може бути цікавим

У Франції при сходженні на Монблан загинув український альпініст

У Франції при сходженні на найвищу гору Альп загинув український альпініст....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Поліція затримала зловмисників, які викрали авто заступника Нацполіції

У Київській області затримали групу зловмисників, які викрали службовий автомобіль Lexus GX заступник голови Національної поліції, голови патрульної поліції Олексан....