Кияни заборгували за газ 150 млн грн

Борг населення за спожитий газ сягнув 150 мільйонів гривень, що негативно вплинуло на безкоштовне встановлення газових лічильників споживачам. Про це повідомляє прес-служба компанії ПАТ "Київгаз".

"Згідно з законом лічильники природного газу для населення встановлює газорозподільне підприємство безкоштовно. Оскільки борг населення за спожитий газ перед ПАТ "Київгаз" та ДП "Київенерджи" складає 150 мільйонів гривень, газопостачальник просто не має коштів для їх встановлення", - йдеться повідомленні.

У компанії пояснили, що кошти, які кияни сплачують за газ, не належать ДП "Київгазенерджи", тому підприємство не може ними розпоряджатись.

"Сплачені кошти потрапляють на "спеціальний" рахунок, далі розподіляються та надходять до НАК "Нафтогаз України" в розмірі близько 85%, ПАТ "Укртрансгаз" в розмірі 8,5 %, цільова надбавка (держбюджет) – 3,4%, банк – 1% та ПАТ "Київгаз" в розмірі 2 %". Фактично ПАТ "Київгаз" отримує лише близько 4 гривень від кожного абонента на рік", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляє Українська правда. Київ з посиланням на прес-службу "Київенерго", усі квартири повинні бути обладнані лічильниками газу до1 січня 2018 року.

"Станом на зараз безкоштовно обладнали 16% помешкань споживачів. За кошти інвестпрограми, які ми отримуємо на встановлення лічильників, щоб усім 800 тисячам абонентам їх встановити, треба 30 років", - пояснила представник прес-служби Юлія.

Ще однією проблемою вона назвала заниження норм споживання газу на одну особу.

"Ці норми знизили. Зараз вони складають 3 кубометри на особу, але ми бачимо, що споживання у середньому становить 6 кубометрів на людину", - пояснила вона.

При цьому у "Київгазі" запевнили, що і надалі продовжать безкоштовно встановлювати лічильники, а погана платіжна дисципліна не вплине на проходження опалювального сезону у Києві.

Як відомо, "Київгаз" також встановлює газові лічильники коштом споживачів. Коштує така послуга в середньому 2,5-3 тисячі гривень.

Читайте також: Де в Києві вже включили опалення

Рекомендуємо прочитати

НБУ отправил на ликвидацию еще один банк

Национальный банк Украины отозвал лицензию и отправил на ликвидацию "Диамантбанк"....

Це може бути цікавим

Ученые выявили носителей самых опасных для человека вирусов

Возбудителями многих опасных заболеваний человека становятся вирусы, которые первоначально обнаруживались лишь у животных....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В России признали: Крым теряет популярность у туристов

Крым теряет популярность среди туристов, констатирует известный российский тревел-блогер Сергей Анашкевич....