Чи є гендерна рівність на ринку праці - дослідження

Незважаючи на приблизно рівну кількість жінок і чоловіків, на ринку праці існують питомо чоловічі проф. сфери (автобізнес, ІТ, ТОП-менеджмент), чоловіки довше працюють та більше заробляють. Такі дані були отримані в результаті аналізу бази резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

На Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна розміщено 48% резюме жінок та 52% резюме чоловіків. Однак, незважаючи на майже рівну зацікавленість в роботі, напрямки розвитку кар’єри у жінок і чоловіків відрізняються. Як і раніше, на ринку праці існують традиційно жіночі і традиційно чоловічі проф. сфери. При цьому питомо жіночих значно менше, і розрив між чоловіками і жінками у них менш помітний, ніж у суто чоловічих проф. сферах.

Отже, проф. сфери, які можна назвати зоною переважного чоловічого інтересу, — це безпека, видобуток сировини, автобізнес. У цих проф. сферах жінок менше ніж 10%. Третина і менше жінок працює у таких проф. сферах, як транспорт та логістика, ТОП-менеджмент, будівництво, кваліфікована робота на виробництві, ІТ та телеком. А от у продажах, які замикають десятку «чоловічих» спеціалізацій, жінок уже майже 40%.

Зауважимо, що за останні кілька років ситуація на ринку фактично не змінилась – як список «чоловічих» професій, так і відсоткові співвідношення у 2015 році майже збігаються з даними за 2012. Так, кількість жінок у ІТ-сфері за 3 роки збільшилась всього 2%, в сфері продажів — на 4%, а кількість жінок-керівників по відношенню до чоловіків фактично не змінилась, як і працівниць, зайнятих у автобізнесі.

Щодо «жіночих» проф. сфер, то лідерство тут тримають такі напрями, як адміністративний персонал, управління персоналом, наука та освіта, бухгалтерія та фінанси підприємства. При цьому навіть у найбільш «жіночих» проф. сферах чоловіків не менше чверті (в той час як у найбільш «чоловічих» проф. сферах резюме жінок складають 3-5%).

Порівняно із статистикою трирічної давності, кількість чоловіків помітно зросла лише у сфері управління персоналом, у решті проф. сфер зміни фактично не помітні.

Зазначимо, що найбільш зрівноваженими за ознакою статі є такі проф. сфери, як страхування, банківська сфера та юриспруденція. Саме тут приблизно рівна кількість резюме від жінок і чоловіків.

Серед чоловіків найчастіше шукають роботу молоді спеціалісти, програмісти, спеціалісти з продажів та кваліфіковані виробничі спеціалісти. ТОП-10 проф. сфер, найбільш популярних серед чоловіків, порівняно із 2012 роком взагалі не зазнав змін.

Серед жінок-пошукачок найбільше тих, хто тільки починає кар’єру, бухгалтерів, адміністративних працівників, спеціалістів із продажу та маркетологів.

Для оцінки сегрегації ринку праці за статевою ознакою дуже показовою буде оцінка співвідношення кількості жінок і чоловіків у різних вікових групах. Жінки раніше починають свою кар’єру, але і раніше її закінчують. Так, в групі молоді кількість жінок більша, аніж чоловіків. У 20-30 років кількість і жінок, і чоловіків рівна, а от починаючи від 30 років кількість жінок серед офісних працівників стабільно зменшується.

Також надзвичайно помітна сегрегація ринку праці і з погляду бажаного заробітку пошукачів. Зарплатні очікування жінок помітно нижчі, ніж у чоловіків. Так, наприклад, мінімальні бажані зарплати серед жінок знаходяться в діапазоні до 3200 грн, в той час як серед чоловіків — до 5000 грн. Середній діапазон бажаних зарплат для жінок офісних спеціальностей — 6-9 тис. грн, для чоловіків — 10-15 тис. грн. Високими зарплатні очікування жінок можна назвати, якщо вони починаються від 16 тис. грн, а чоловічі — від 25 тис. грн.

Дані були отримані у результаті аналізу бази даних вакансій та резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у жовтні 2015 року.

Рекомендуємо прочитати

У столиці 16 людей злягли з отруєнням після суші в ресторані

У Києві зареєстровано 16 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію, які пов'язані з вживанням суші в одному зі столичних ресторанів....

Це може бути цікавим

Киян хочуть долучити до модернізації кінотеатрів

Київська адміністрація має намір перетворити муніципальні кінотеатри на сучасні культурні центри....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві відкриють новий пляж

1 липня о 14:00 у парку Дружби Народів під Московським мостом відбудеться відкриття оновленого пляжу "Чорторий"....