В Україні створять прототип Національної інфраструктури геопросторових даних

 9 жовтня Державна служба України з питань геодезії картографії та кадастру та Японська агенція міжнародної співпраці (JICA) на спільному семінарі урочисто презентували проект зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних. Активна фаза реалізації проекту розпочалась наприкінці вересня.

На першому етапі Держгеокадастр та JICA працюють над створенням прототипу геопросторової інформаційної інфраструктури – реалізація пілотного проекту триватиме два роки та охопить територію загальною площею у 900 км2. На єдиній геодезичній та картографічній основі будуть розміщені десятки інформаційних нашарувань – дані про землі, їх склад, комунікації, транспортні шляхи, об’єкти водного та лісового фонду. Доступ до інформації буде здійснюватись через єдиний веб-портал. Як відзначив Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк, відкриваючи семінар, реалізація проекту зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних стане відповіддю на суспільний запит на актуальну та достовірну геодезичну інформацію.

«В рамках проекту з Японською агенцією міжнародної співпраці ми визначимо спільні підходи до роботи з геопросторовою інформацією і відпрацюємо технології, які дозволять поєднати різні бази даних. У результаті цієї синергії ми зможемо оперативно та зручно надавати якісні сервіси як державному сектору, так і суспільству», – наголосив Максим Мартинюк.

Він також зауважив, що міжнародна співпраця Держгеокадастру буде постійно розширюватись та охопить усі сфери діяльності відомства. «Ми постійно рухаємось вперед і тому пильно вивчаємо успішний досвід країн Європи щодо розвитку електронних послуг у сфері геодезії, картографії та земельних відносин», – відзначив керівник Держгеокадастру.

Уже зараз Держгеокадастр впроваджує сервіси, які відповідають кращим міжнародним практикам. Зокрема запущені електронні послуги замовлення витягу про земельну ділянку та про нормативну грошову оцінку земель, створено можливості підключення нотаріусів до Державного земельного кадастру, відкрито дані про власників земельних ділянок через офіційний веб-портал Публічної кадастрової карти.

Довідково: Японська агенція міжнародної співпраці (JICA) – це найбільше в світі агентство двостороннього розвитку, що надає технічну підтримку, пільгові кредити та грантову допомогу в різних сферах діяльності. Проекти за підтримки JICA реалізуються в більш ніж 150 країнах світу. У 2012 році представники землевпорядної служби України та JICA домовились про реалізацію спільного проекту технічного співробітництва в рамках проекту з побудови Національної інфраструктури геопросторових даних на базі Державного земельного кадастру. У листопаді 2014 року Україна отримала повідомлення від японських колег про схвалення заявки на отримання технічної допомоги. У вересні 2015 року розпочалась робота зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних на пілотній території.

Рекомендуємо прочитати

Газета опубликовала список всех водителей-пьяниц

Город захлестнула «эпидемия» пьяного вождения, на которое приходится около 90% всех судебных разбирательств....

Це може бути цікавим

Центробанк Китая тестирует национальную криптовалюту

Народный банк Китая (НБК) вместе с несколькими коммерческими банками страны начал проводить «транзакции на бумаге», чтобы протестировать прототип национальной кр....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стивен Хокинг: «Путешествия к другим мирам дадут людям ощущение цели»

Английский физик-теоретик Стивен Хокинг снова убеждает человечество покинуть Землю — на этот раз он призвал ведущие государства не позднее 2020 года отправить на Л....