Щоденно 3 000 громадян в Україні влаштовуються на роботу за допомогою служби зайнятості

Незважаючи на складну ситуацію на ринку праці, за сприяння державної служби зайнятості з початку 2015 року отримали роботу понад 550 тис. громадян, у тому числі майже 350 тис. безробітних, з яких кожний четвертий належав до соціально вразливих категорій населення (інваліди, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в АТО тощо).

«Всього за 9 місяців 2015 року послугами служби зайнятості скористалися 1,1 млн. зареєстрованих безробітних. Щодня за допомогою працівників служби зайнятості роботу отримують понад 3 тисячі осіб, і це є основним індикатором успішності служби в умовах тривалої та в’язкої кризи на ринку праці. Сьогодні ми можемо говорити про позитивну динаміку у працевлаштуванні шукачів роботи на постійні та тимчасові робочі місця. Про це свідчить той факт, що у порівнянні з вереснем минулого року кількість працевлаштованих громадян у вересні 2015 року зросла на 5%. Такого прориву нам вдалося досягти завдяки ефективній співпраці з соціальними партнерами. Втім, ми сьогодні готові до перетворень і реформ задля забезпечення нової ролі служби зайнятості, її трансформації у Національне агентство зайнятості, запроваджуючи нові стимули підвищення економічної активності населення та мотивації до праці», – зазначила в.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Наталія Зінкевич.

Протягом січня – вересня 2015 року 13 тис. громадян започаткували власну справу за рахунок отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово. Кожен другий колишній безробітний відкрив власну справу у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, кожен десятий – у професійній, науковій та технічній діяльності, стільки ж у сільському, лісовому та рибному господарствах. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 11 тис. осіб.

За допомогою служби зайнятості до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру було залучено 189 тисяч осіб. Профорієнтаційні послуги отримали 2,4 млн. громадян. Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримали понад 2 тис. осіб старше 45 років. Служба зайнятості також активно проводить роботу з навчання безробітних за актуальними професіями та спеціальностями. Так, навчання за понад 250 спеціальностями пройшли 153 тис. безробітних, у т. ч. 29 тис. осіб навчалися у ЦПТО за 73 робітничими професіями.

Наразі в реальному секторі економіки спостерігається скорочення попиту на робочу силу. У січні-вересні поточного року 134 тис. роботодавців поінформували центри зайнятості про наявність 690 тисяч вакансій, що на 8% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Станом на 1 жовтня 2015 року на одне вільне робоче місце претендувало 10 безробітних, а в минулому році – 8. Скорочення попиту на працівників спостерігалося практично в усіх видах економічної діяльності. З початку 2015 року роботодавці повідомили державну службу зайнятості про заплановане масове вивільнення 354 тис. працівників, що удвічі більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Рекомендуємо прочитати

Найдена причина эффективности кофеина при похудении

Китайские ученые доказали, что кофеин снижает массу тела мышей путем подавления аппетита и увеличения расходов энергии на обмен веществ....

Це може бути цікавим

Україна планує відправляти уран до Росії найближчі три роки

Український уран планують відправляти до Росії на процедуру збагачення, про це повідомив генеральний директор АТ "Міжнародний центр зі збагачення урану" (МЦЗУ) Глі....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Вспомни детство: владельцы гаджетов могут поиграть в старые игры для Sega

Не так давно приставки были одним из самых любимых развлечений....