ВРУ vs Мінсоцполітики: Чому не забезпечуються соціальні права учасників АТО

Законодавчі гарантії соціального захисту учасників АТО прийняті, кошти в бюджетах передбачені, але в реальному житті громадяни майже нічим не забезпечуються. На цьому наголосила Голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова під час круглого столу «Стан дотримання трудових гарантій учасників антитерористичної операції та деякі питання соціального захисту цієї категорії громадян і членів їх сімей».

Як повідомила Людмила Денісова, за сімома програмами порядки використання коштів затверджені наприкінці І кварталу 2015 року. Однак, протягом першого півріччя чотири програми не виконувалися, і станом на сьогодні – по двом програмам так і не розпочато фінансування: «Все це є свідченням того, що держава виділила кошти, а через безвідповідальність чиновників, наші захисники не отримують відповідну підтримку».

Людмила Денісова зазначила, що існують проблеми і стосовно забезпечення соціальних виплат за державним соціальним страхуванням, оскільки на сьогодні до страхового стажу зараховується лише період, за який сплачено особою та роботодавцем страхові внески.

Незважаючи на прийняття низки законів, які дозволили покращити гарантії щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців – це збереження права на пенсію за вислугу років, здійснення виплати одноразової грошової допомоги, не припинення виплати пенсії, підвищення пенсії в разі втрати годувальника, не застосування обмежень виплати пенсій – залишається неврегульованою на законодавчому рівні проблема дострокового виходу на пенсію за віком учасників АТО.

«На сьогодні таке право мають виключно військовослужбовці та особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях або стали інвалідами внаслідок вищезазначеної участі. Проте, військовослужбовцям, які брали участь в АТО, військовими комісаріатами чомусь надається лише довідка про проходження військової служби та участь в АТО в Донецькій і Луганській областях і не підтверджується участь в бойових діях, що є підставою для відмови органами Пенсійного фонду в призначенні дострокових пенсій за віком таким військовослужбовцям», - наголосила Людмила Денісова.

Окрім того, Голова Комітету звернула увагу на те, що чиновники затягували процес проведення конкурсних торгів з визначення санаторіїв для оздоровлення наших захисників: «Незважаючи на достатнє державне фінансування, такою гарантією при можливостях в оздоровленні більше 4 тис. осіб, на сьогодні забезпечено лише шосту частину – трохи більше 600 учасників АТО».

Як поінформувала Людмила Денісова, до цього часу заходи з психологічної реабілітації учасників АТО не проводяться: «Окремо постає питання що ж виконують п’ять центрів соціально-психологічної реабілітації населення, які передані ще у вересні 2014 року Державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО, цільовим призначенням яких є здійснення заходів, спрямованих на надання соціальної, психологічної, освітньої, реабілітаційної на інформаційно-просвітницької допомоги в тому числі учасникам АТО та членам їх сімей».

Нагадаємо, що за результатами круглого столу прийнято рішення визнати незадовільною роботу Міністерства соціальної політики, відповідального за формування та реалізацію державної політики щодо соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, зокрема забезпечення їх психологічної реабілітації, санаторно-курортного лікування, технічними та іншими засобами реабілітації, житлом.

Рекомендуємо прочитати

«Защитнику отечества на все времена». В России установили памятник фашисту

В Сумкино (поселок, входящий в административные границы Тобольска) неделю назад у клуба «Водник» установили памятник «Защитникам отечества во все времена», сообща....

Це може бути цікавим

Жінку, яка заморила своїх дітей голодом, судитимуть за умисне вбивство

Голосіївський райсуд Києва призначив до розгляду по суті обвинувальний акт щодо 22-річної Владислави Подчапко, яка на 9 днів зачинила 2 малюків у квартирі, у результ....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

"Файне місто": Музика вільних людей

Поблизу Тернополя на території іподрому пройшов 5-ий ювілейний фестиваль "Файне Місто" 2017....