Назад в 90-ті: у Києві спортивні молодики б’ють неформалів

Назад в 90-ті: у Києві спортивні молодики б’ють неформалів

У Києві з’явилися співтовариство «Модний вирок», члени якого займаються тим, що б’ють хлопців з довгим волоссям або в неформальному одязі. Так, за словами киянина Леоніда, його 16-річного сина побили тільки через стрижку, пише Сегодня.

«Це сталося в суботу, 3 жовтня, о 5:00 вечора. Мій син і двоє його друзів йшли по Московському проспекту на сеанс в кінотеатр, коли дорогу їм перегородили троє бритоголових хлопців у камуфляжному одязі і почали бити. Мого сина вдарили по голові, а коли впав – почали бити ногами. У лікарні лікарі діагностували перелом носа і струс мозку. При цьому нападники не відібрали у хлопців ні гроші, ні мобільні – сказали, що вони з «Модного вироку», і основна їх претензія – це зовнішній вигляд хлопців і їх довге волосся», – розповів Леонід. За його словами, в той же вечір він написав заяву в міліцію.

У міліції цей факт підтверджують і кажуть, що про існування «приговірників» знають. «Складність полягає в тому, що в більшості випадків жертви або не звертаються в міліцію, або бояться і просто не зізнаються в тому, хто на них напав, пояснюючи, що їх побили невідомі», – кажуть у міліції.

У МЕРЕЖАХ. Молодики в соцмережах створюють десятки груп не тільки по містах України, але навіть по районах міст. Приміром, в описі групи «Модний вирок – Оболонський район», в якому перебуває близько трьох тисяч осіб, говориться, що тут можна навіть «злити» людину – вказати його П. І. Б., фотографії та похибки (торгівля наркотиками, проституція, розбещення малолітніх) та надати копії листувань, що підтверджують «провину».

Читайте також: На Контрактовій група молодиків побила неформалів

ТВОРЕЦЬ ЗРІКСЯ. «Сегодня» зв’язалася з творцем «Модного вироку», нині – кандидатом у мери Києва Миколою Дульським. Він розповів нам, що спочатку це об’єднання виступало за моральність, здоровий спосіб життя і повагу до старших і боролося з наркоторгівлею, гральним бізнесом і корупцією у владі.

«Модний вирок» був створений ще за часів Майдану. Ми хотіли «засудити» моду на куріння і вживання алкоголю, ходіння по нічних клубах і безладне статеве життя. Це була численна організація з філіями не тільки в Україні, але і в РФ і Білорусі. А потім почали з’являтися клони «Модного вироку», які займалися відвертим свавіллям. Ми таких «приговірників» відловлювали, пояснювали, що так робити не варто. Але після мого відходу (вісім місяців тому) «Модний вирок» перетворилося у збіговисько бєспрєдєльщиків, які тепер б’ють хлопців тільки за неформальний вигляд, прикриваючись моїм ім’ям«, – розповів Дульський.

Свої слова він підтверджує короткими відео (їх вже більше десятка): на них «судді» прямо на вулиці пристають до молодих хлопців, звинувачуючи тих за довге або фарбоване волосся, неформальний одяг і сексуальну орієнтацію.

«Приговірники» змушують хлопців передати на камеру привіт «Модному вироку», а якщо ті відмовляються, переходять до фізичної розправи. «Модний вирок» перетворився на субкультуру на зразок скінхедів, але з більш жорсткою і страшною ідеологією«, – говорить Дульський.

У міліції нам обіцяли, що будуть розбиратися з членами «Модного вироку», але зізналися, що жодне кримінальне провадження проти учасників організації поки не відкрите.

Читайте також: Молодого хлопця півтори години катували в лісі на Теремкахзагрузка...

Читайте також

Коментарі