Експерт: Сьогодні ВРУ забезпечила ефективний контроль за виконанням судових рішень

Законопроекти щодо реформування системи виконання судових рішень, дозволять українському правосуддю нарешті забезпечити потребу громадян у справедливому та ефективному судочинстві.

Про це сьогодні заявив член Ради з питань судової реформи Сергій Алєксєєв, коментуючи рішення депутатів Верховної Ради взяти за основу у першому читанні законопроекти №2506а «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», та №2507а «Про виконавче провадження».

Народний депутат Алєксєєв зауважив, що однією з основних проблем українського судочинства останнім часом була обмежена можливість контролю за виконанням рішень суду. Тому законопроектами №2506а та №2507а пропонується модернізація служби державних виконавців і створення інституту приватних виконавців. Також, для автоматизації та оптимізації виконавчих дій буде створено відкритий Єдиний реєстр боржників, а за дотримання права громадян на справедливий суд відповідатиме інститут судового контролю за виконанням рішень.

«Законопроекти передбачають скорочення державних службовців та створення оновленої, компактної і добре вмотивованої служби державних виконавців, одночасно з якими будуть функціонувати і приватні виконавці до яких зможуть звертатися звичайні громадяни, – пояснив Сергій Алєксєєв. – Ідея у тому, щоб зменшити кількість бюрократії та делегувати повноваження Міністерства Юстиції з максимальною користю для суспільства. Верховна Рада підтримала законопроекти, що забезпечать ефективний контроль за виконанням судових рішень».

Також С. Алєксєєв схвально поставився до конструктивних зауважень окремих народних депутатів та висловив впевненість, що до другого читання усі дискусійні моменти у законопроектах будуть допрацьовані у тісній кооперації з експертним середовищем.

Нагадаємо, законопроекти №2506а та №2507а були розроблені спільно з експертами Міністерства юстиції, членами Ради з питань судової реформи та народними депутатами України з метою комплексного реформування системи виконання судових рішень. Ініціатором внесення їх на розгляд до Верховної Ради став Президент України Петро Порошенко.

Рекомендуємо прочитати

​У Селены Гомес обнаружился почти неотличимый «двойник»

На нашей планете живет 7,5 миллиардов человек, и потому, конечно, не удивительно, что у каждого из нас где-то есть «двойник», человек с очень похожей внешностью – одн....

Це може бути цікавим

Киян попередили про можливі неточності у платіжках за липень

У деяких платіжних повідомленнях за липень нарахування за послуги водопостачання та водовідведення можуть не відповідати фактичним обсягам споживання....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Україні оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Майже по всій території України оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки....