У Великій Лаврській дзвіниці відкриється виставка "Код нації"

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник спільно з  Міжнародним Арт-Центром «МЕЦЕНАТ» та Федерацією роботодавців України презентують третю частину виставкового проекту «КОД НАЦІЇ» –  «Дух істини». Відкриття виставки відбудеться у виставковій залі Великої Лаврської дзвіниці 7 жовтня 2015 року о 18.00. Під час відкриття виставки  пролунають духовні твори у виконанні ансамблю старовинної музики «АЛІТЕА» (художній керівник Жана Гончаренко). В експозиції буде представлено 14 робіт.

Взаємовідносини Бога і людей, важливість духовності, високої моралі, зіткнення Світла і Темряви – питання вічні, які власне осмислені й висвітлені у творчості майстра Юрія Нагулка.

Художник надзвичайно постійний у зображеннях власне святих, подвижників, самої суті духовної святості. Він дуже часто зображує православні монастирі, насельників їх – як живих, так і вже почивших у вічності. Художник пише святих так, що їх святість відчутна в картині майже фізично.

Можна поправу сказати, що творчість майстра Юрія Нагулка займає достойне місце у духовно-виховному процесі нашого суспільства і перш за все – підростаючого покоління. Адже, це наше майбутнє, яке потребує особливої уваги та особливого підходу. І дуже важливо, що саме такі художники, як Юрій Нагулко своїм мистецтвом допомагають  нам, як у культурно-освітньому, так і у духовно-виховному напрямках роботи з підростаючим поколінням. Адже, духовність в мистецтві – це не лише те, що надихає, але те що виховує, виховує наші душі. Серед таких художників, Юрій Нагулко займає чільне місце».

Проект «КОД НАЦІЇ» – це представлення національної культури, її носіїв та творців у світі та світових медіа і формування позитивного образу нашої держави як країни з давньою історією та європейським корінням. Проект складається з чотирьох мистецьких виставок. Перші дві були представлені у просторі Великої Лаврської дзвіниці: «Скрижалі гідності» (20.08 – 10.09), «Терени волі» (16.09 – 04.10), «Дух істини» (7.10 – 26.10), «Сімейний альбом» (28.10 – 18.11).

Інформаційна довідка: Юрій Нагулко – заслужений діяч мистецтв України, автор понад 40 персональних виставок в Україні та закордоном. Його роботи представлені в зібраннях музеїв України, а в 2009 році полотно «Поза часом» було придбане для Музею Метрополітен (Нью-Йорк, США). Його картини зіткані із загадкових образів історичного минулого. Автор мандрує лабіринтами біблейських сказань та євангельських одкровень. Митцю вдається показати своє філософське бачення світу, простору і часу за допомогою фарб і кольору. Він створив власну техніку «часу, що ллється», коли фарби стікають структурними потоками, шар за шаром знімаючи з поверхні справжню пелену, яка застилає минуле і відкриває нам суть візуалізованої думки про майбутнє.

Рекомендуємо прочитати

Российских туристов поймали в отеле с двумя чемоданами "награбленного"

Пара из Сургута попыталась увезти домой награбленные в одном из отелей Алании предметы гигиены, одежду и алкоголь....

Це може бути цікавим

Помер відомий голлівудський актор

У Стокгольмі на 57-му році життя помер від раку легенів шведський актор Мікаел Нюквист....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Як відміна списку "нежіночих професій" вплине на роботу жінок на шахтах

Відміна списку професій, які заборонено обіймати жінкам, є позитивною ініціативою, оскільки дозволить робітницям, які раніше працювали на таких роботах нелегальн....