У Великій Лаврській дзвіниці відкриється виставка "Код нації"

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник спільно з  Міжнародним Арт-Центром «МЕЦЕНАТ» та Федерацією роботодавців України презентують третю частину виставкового проекту «КОД НАЦІЇ» –  «Дух істини». Відкриття виставки відбудеться у виставковій залі Великої Лаврської дзвіниці 7 жовтня 2015 року о 18.00. Під час відкриття виставки  пролунають духовні твори у виконанні ансамблю старовинної музики «АЛІТЕА» (художній керівник Жана Гончаренко). В експозиції буде представлено 14 робіт.

Взаємовідносини Бога і людей, важливість духовності, високої моралі, зіткнення Світла і Темряви – питання вічні, які власне осмислені й висвітлені у творчості майстра Юрія Нагулка.

Художник надзвичайно постійний у зображеннях власне святих, подвижників, самої суті духовної святості. Він дуже часто зображує православні монастирі, насельників їх – як живих, так і вже почивших у вічності. Художник пише святих так, що їх святість відчутна в картині майже фізично.

Можна поправу сказати, що творчість майстра Юрія Нагулка займає достойне місце у духовно-виховному процесі нашого суспільства і перш за все – підростаючого покоління. Адже, це наше майбутнє, яке потребує особливої уваги та особливого підходу. І дуже важливо, що саме такі художники, як Юрій Нагулко своїм мистецтвом допомагають  нам, як у культурно-освітньому, так і у духовно-виховному напрямках роботи з підростаючим поколінням. Адже, духовність в мистецтві – це не лише те, що надихає, але те що виховує, виховує наші душі. Серед таких художників, Юрій Нагулко займає чільне місце».

Проект «КОД НАЦІЇ» – це представлення національної культури, її носіїв та творців у світі та світових медіа і формування позитивного образу нашої держави як країни з давньою історією та європейським корінням. Проект складається з чотирьох мистецьких виставок. Перші дві були представлені у просторі Великої Лаврської дзвіниці: «Скрижалі гідності» (20.08 – 10.09), «Терени волі» (16.09 – 04.10), «Дух істини» (7.10 – 26.10), «Сімейний альбом» (28.10 – 18.11).

Інформаційна довідка: Юрій Нагулко – заслужений діяч мистецтв України, автор понад 40 персональних виставок в Україні та закордоном. Його роботи представлені в зібраннях музеїв України, а в 2009 році полотно «Поза часом» було придбане для Музею Метрополітен (Нью-Йорк, США). Його картини зіткані із загадкових образів історичного минулого. Автор мандрує лабіринтами біблейських сказань та євангельських одкровень. Митцю вдається показати своє філософське бачення світу, простору і часу за допомогою фарб і кольору. Він створив власну техніку «часу, що ллється», коли фарби стікають структурними потоками, шар за шаром знімаючи з поверхні справжню пелену, яка застилає минуле і відкриває нам суть візуалізованої думки про майбутнє.

Рекомендуємо прочитати

Чиноавники застряли в дороге при попытке проверить качество дороги

Сотрудники прокуратуры города Серова Свердловской области решили....

Це може бути цікавим

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Названа главная опасность употребления энергетиков

Ученые из США установили, что энергетики опаснее большинства других напитков, содержащих кофеин....