Рада дозволила іноземцям проходити військову службу в ЗСУ

 За відповідне рішення проголосували 229 нардепів.

Верховна Рада України прийняла проект закону № 2389 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства» у другому читанні та в цілому підтримали 229 парламентаріїв при 226 мінімально необхідних. Про це повідомляє Майдан Прес Центр.

Згідно з проектом закону, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, озвучують і підписують зобов'язання. При виконанні обов'язків служби вони носять військову форму одягу, їм довічно встановлюються військові звання.

«Проходження військової служби здійснюється іноземцями та особами без громадянства – за контрактом на посадах рядового та сержантського і старшинського складу у Збройних Силах України... Громадяни, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями і мають статус військовослужбовця», - йдеться в документі.

Крім того, законом визначається таке поняття як найманство. Згідно з проектом закону, найманцем є особа, яка: спеціально завербована на місці або за кордоном для того, щоб брати участь у збройному конфлікті; фактично бере безпосередню участь у воєнних діях; бере участь у військових діях, керуючись, головним чином, бажанням одержати особисту вигоду, і якій дійсно обіцяно стороною або за дорученням сторони, що перебуває в конфлікті, матеріальну винагороду, що істотно перевищує винагороду, яка обіцяна чи сплачується комбатантам такого ж рангу і функцій, які входять до особового складу збройних сил даної сторони.

Також найманцем вважають особа, яка не є ні громадянином сторони, що перебуває в конфлікті, ні особою, яка постійно проживає на території, контрольованій стороною, що у конфлікті; не входить до особового складу збройних сил сторони, що перебуває в конфлікті; не відправлено державою, яка не є стороною, що перебуває в конфлікті, для виконання офіційних обов'язків як особи, яка входить до складу її збройних сил.

«Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання, а також використання найманців – караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років... Участь найманця у військових діях - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років», - роз'яснює закон.

Перед прийняттям закону, з самого ранку учасники Товариства українсько-чеченської дружби влаштували мітинг, приурочений до голосування Верховної Ради за пакет законів, які дозволять іноземцям офіційно служити у ЗСУ, спростять процедуру прийняття їх до громадянства і отримання дозволу на проживання.

«У червні 2014 у нас не було армії. У серпні нас майже зломили. З вересня по лютий 2015 ми відступали, але трималися. З перших днів війни пліч-о-пліч з українцями проти Орди встали грузини, чеченці, поляки, білоруси, росіяни. Вони воювали, хоча офіційно їх не існувало, вони проливали кров, не маючи ніяких прав і офіційного статусу», - повідомляють активісти.

Нагадаємо, українські війська почали відведення озброєння калібру менше 100 мм від лінії зіткнення в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі.

Рекомендуємо прочитати

Боевики пытались перейти в наступление, но понесли потери

В канун начала режима прекращения огня террористы "ЛНР" совершили очередную вооруженную провокацию в районе населенного пункта Желобок....

Це може бути цікавим

Легальным маршруткам и такси выдадут специальные знаки

В сентябре пассажирские автоперевозчики, у которых есть лицензия, установят на своем транспорте желтые номерные знаки....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Ученые выявили носителей самых опасных для человека вирусов

Возбудителями многих опасных заболеваний человека становятся вирусы, которые первоначально обнаруживались лишь у животных....