У «ДНР» і «ЛНР» назвали умови для скасування «місцевих виборів»

У «ДНР» і «ЛНР» назвали умови для скасування «місцевих виборів»

Сепаратисти «ДНР» і «ЛНР» назвали дві умови, при виконанні яких не узгоджені з українською владою вибори будуть скасовані.

Джерело в підгрупі з політичних питань контактної групи з України повідомив Російському «Інтерфаксу«, що проект рішення про «перенесення» дат виборів в «ДНР» і «ЛНР» вже підготовленt. Однак сепаратисти вимагають внести в українське законодавство дві ключові зміни.

«Перш ніж переносити дати виборів, необхідно вирішити дві основні проблеми з українським законодавством, внести відповідні зміни, які зроблять цей перенос можливим. У першу чергу необхідна амністія для учасників подій в Донбасі. Крім того, чинне українське законодавство передбачає навіть при проведенні виборів за мажоритарною системі висування кандидатів лише від тих суб’єктів виборчого процесу, які офіційно зареєстровані в Українію Дана норма блокує участь у місцевих виборах для висування кандидатів громадських об’єднань, що діють в Донецьку і Луганську», -. сказав джерело агентства.

Нагадаємо, про те, що вибори в «ДНР» і «ЛНР», які призначені на 18 жовтня і 1 листопада, будуть скасовані, домовилися лідери «нормандської четвірки», заявив Президент України Петро Порошенко. За його словами, публічно про це сепаратисти мають оголосити у вівторок.

Президент визнав, що Верховна Рада повинна прийняти спеціальний закон про вибори на підконтрольних сепаратистам територіях. У ньому, за його словами, буде передбачено, що переселенці з Донбасу матимуть право голосувати, за українськими політичними партіями буде закріплено право брати участь у місцевих виборах на Донбасі, а до висвітлення голосування будуть допущені українські ЗМІ.загрузка...

Читайте також

Коментарі