Бойовики ІД знищили Тріумфальну арку в Пальмірі

 

Бойовики екстремістського угрупування "Ісламська держава" підірвали Тріумфальну арку епохи Стародавнього Риму в місті Пальміра, повідомляє сирійське державне агентство з охорони древніх пам'яток.

Як вважають історики, зведена в II столітті нашої ери арка символізувала одну з перемог імперського війська.

"Тріумфальну арку стерли в порошок. Бойовики ІГ знищили її", - сказав агентству Франс прес Мохаммад Хасан аль-Хомс, активіст з Пальміри.

Глава сирійського державного агентства з охорони древніх пам'яток Маамун Абдулкарім підтвердив повідомлення про знищення арки і сказав в інтерв'ю агентству Рейтер, що якщо Пальміра залишиться під контролем ІГ, "місто приречене".

Раніше бойовики вже підірвали два храми на території об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ісламісти планомірно знищують пам'ятники старовини, які вони вважають символами язичництва.

Керівництво ЮНЕСКО охарактеризувало втрати стародавніх монументів як трагедію для всього людства.

Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова заявила, що руйнування пам'ятників є військовим злочином, і закликала міжнародне співтовариство об'єднати зусилля в боротьбі з ІД.

Бойовики "Ісламської держави" встановили контроль над Пальмірою в середині травня.

Пальміра - пам'ятник Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, в місті розташовані пам'ятки архітектури першого і другого століття нашої ери: більше тисячі колон, римський акведук, більше 500 гробниць. До початку конфлікту в Сирії Пальміру щорічно відвідували понад 150 тисяч туристів.

Згідно з текстом Біблії, Пальміра була заснована царем Соломоном в оазисі посеред пустелі між Дамаском і річкою Євфрат. Пізніше Пальміра стала важливим торговим центром на перетині торгових шляхів між Заходом і Сходом.

Рекомендуємо прочитати

14 судових справ про дискримінацію. Кращі цитати

Рівність завжди вважалась основною правовою категорією....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Центр Києва повністю перекрили власники авто з іноземною реєстрацією

В центрі Києва власники авто з іноземною реєстрацією перекрили рух по вулиці Грушевського біля будівлі Верховної Ради....