Від бомбардування госпіталю в Авганістані загинули 16 осіб, серед них діти

Від бомбардування госпіталю в Авганістані загинули 16 осіб, серед них діти

Кількість загиблих від авіаудару по лікарні в афганському місті Кундуз зросла до 16, у тому числі 3 дітей. Про це повідомляє АР з посиланням на заяву міжнародної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів».

У свою чергу  Німецька хвиля пише про дані організації, де йдеться про 19 обіб, що загинули внаслідок атаки,  ще 37 осіб отримали поранення, частина з них — тяжкі, передає Українська правда.

Раніше представник американських військових сил в Афганістані Браян Трібус допустив, що під час цих атак літаки могли «випадково» влучити у шпиталь, який розташований у Кундузі. Він повідомив, що даний інцидент розслідується

За даними АР, міністр оборони США Ештон Картер висловив співчуття у зв’язку з «трагічним інцидентом» у Кундузі і пообіцяв провести розслідування.

За даними Reuters, президент Афганістану Ашраф Гані стверджує, що командувач НАТО в Афганістані вибачився за трагічний інцидент під час телефонної розмови. У НАТО цю інформацію поки що не підтвердили.

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн заявив, що авіаудар по клініці у Кундузі є  «трагічним, непростимим і, можливо, навіть злочинним», зазначає АР.

При цьому Аль-Хусейн  закликав до швидкого і прозорого розслідування цього «глибоко шокуючий випадок».

У заяві комісара ООН зазначено, що медичні установи та персонал є предметом особливого захисту, кого військові мають поважати і захищати, як і мирних жителів.

Він також додав, що авіаудар по клініці може бути визнано військовим злочином, якщо у суді буде встановлено, що він був умисним.

 

.загрузка...

Читайте також

Коментарі