Що Париж приніс Донбасу

У Парижі завершилася чергова зустріч переговорної групи в нормандському форматі, яка тривала більше 4 годин. Лідери країн "нормандської четвірки" домовилися про послідовність виконання пунктів мінських угод і про низку законів по Донбасу. Про це на прес-конференції за підсумками саміту в нормандському форматі заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, передає РБК-Україна.

Так, вона розповіла, що на них була досягнута домовленість про прийняття закону про вибори на Донбасі, закону про особливий статус Донбасу, а також закону про амністію. "Всі ці закони повинні бути узгоджені в тристоронньої робочої групі", - додала Меркель. За словами Президента Франції Франсуа Олланда, буде збільшено кількість пунктів пропуску, полегшені процедури для міжнародних організацій та прискорений обмін заручниками.

"Ми домовилися про покроковому надалі контролі над кордоном і виведення всіх іноземних військ з України", - заявив Олланд.

За словами Олланда, мінські угоди мають бути реалізовані до кінця року.

"Протягом усього дня ми оцінювали результати реалізації мінських угод і прагнули обговорити їхні перспективи. За всіма пунктами ми повинні вкластися в передбачені мінськими угодами рамки", - сказав президент Франції.

При цьому, за словами Олланда, місцеві вибори, передбачені мінському домовленостями, будуть перенесені на 90 днів (тобто в термін до 31 грудня 2015 ніяк не вкладуться), а всім кандидатам має бути наданий імунітет на час виборів на Донбасі.

"Ми домовилися, що місцеві вибори будуть проходити відповідно до українського законодавства, але повинні бути організовані в узгоджені з робочою групою, щоб їх результати були визнані і не були оскаржені. Вибори не повинні проводитися 18 жовтня, тому вони будуть перенесені на іншу дату. Для цього буде прийнятий окремий закон", - сказав він.

Олланд додав, що після прийняття відповідного закону, в строк дев'яноста днів "все повинно бути підготовлено для кампанії".

Петро Порошенко за результатами зустрічі не став підводити її основні підсумки, обмежившись лише нейтральним месседжем про те, що Україна починає відведення озброєння калібром менше 100 мм з лінії зіткнення сторін на Донбасі з 3 жовтня. Нагадаємо, це питання було врегульоване раніше на зустрічі у Мінську.

"Поки у нас є окуповані території, війна не закінчилася", - відповів Порошенко на запитання про те, чи означають результати переговорів припинення війни.

Ще один нейтральний посил: Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) під час майбутніх місцевих виборів отримає доступ до всіх районам окупованих територій України.

Рекомендуємо прочитати

Mitsubishi може побудувати автозавод в Україні

В Україні може з'явитися автоскладальне підприємство Mitsubishi Motors....

Це може бути цікавим

Абромавичусу нашли еще одну должность в Украине

Экс-министр экономического развития и торговли Украины Айварас Абромавичус вошел в состав совета директоров Союза украинских предпринимателей (СУП) в качестве независимого директора....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Антитела показали Киеву "Солнце"

Музыканты открыли концерт песнями из альбома "Солнце"....