Ескалації на Донбасі не буде — російський політолог

Ескалації на Донбасі не буде — російський політолог

Російський політолог і громадський діяч Андрєй Піонтковскій прокоментував перемовини в Парижі. Мотиви пана Путіна досить прозорі, каже Піонтковский, якого цитує hromadske.tv.

«Після того, як провалився його план Новоросії, його план Б — це будь-якими засобами впихнути цю так звану «Лугандонію» в політичне тіло України, для того щоб Моторола і Гіві засідали в Раді, а Україна ще фінансувала цю територію», — вважає Піонтковский.

Він зазначає, що офіційний Київ трактує Мінські угоди по-іншому — Рада прийняла закон про тимчасово окуповані території. Саме, за його думкою, навколо цих формулювань і буде розгортатися боротьба.

Щодо того, як далі будут розгортатися події на Донбасі, політолого вважає, що військової ескалації не буде — «тому що Захід дуже ясно артикулював ту ціну, яку Путін заплатить за такі вправи, як «Взяття Маріуполя» або спроби пробити коридор до перешийку — це будуть більш жорсткі економічні санкції і продаж летального зброї Україна. Це в його планах не стоїть».

«А що стосується відведення озброєнь, то я неодноразово висловлював свою точку зору на Мінські угоди — розведення сторін і угода про відвід озброєння — це єдине позитивне в Мінських угодах. А все інше — це чиста фантастика», — каже Піонтковський та додає, що Росія ніколи не виконає дві умови. Перша — виведення російських військ, «ну хоча б тому що вона стверджує, що їх там немає«, та друга — передача контролю над кордоном Україні.

«Сподіваюся, що Україна не буде виконувати ті умови, які нав’язує їй Путін, посилаючись на окремі фрази в Мінських угодах — включення цих територій в політичний процес в Україні та економічна відповідальність за них з боку Києва», — вважає політолог.

На його думку, конфлікт скінчиться «класичним замороженим на деякий час Придністров’ям».

Піонтковский також прокоментував план Мореля, який він вважає неприйнятним для України: «Він підриває суверенітет країни і занадто великою поступкою у напрямку до путінської інтерпретації Мінських угод».

Читайте також:  Що Париж приніс Донбасузагрузка...

Читайте також

Коментарі