Повне відео виступу Петра Порошенка на Генасамблеї ООН

Сьогодні президент України Петро Порошенко виступив на Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. Повний виступ глави держави опублікував канал 112 Україна. У свою чергу Hromadske.tv зібрало головні тези виступу президента.

- Москва почала ризиковану гру, вторгшися на Донбас, але заперечує свою участь. Проте немає сумнівів, що йде агресивна війна проти моє країни.

- Події в Україні - це не внутрішній конфлікт і не громадянська війна... Мільйони українців опинилися в окупації, мета якої - змусити їх відмовитися від суверенітету під гаслами спільної історії, "братніх народів" та напророкованого спільного майбутнього.

- Росія закликала до утворення міжнародної коаліції для боротьби з терористами. Звучить круто, але у це важко повірити, якщо ви надихаєте терористів прямо біля свого порогу, створюючи маріонеткові держави.

- Порошенко прямо звинуватив Москву у озброєнні бойовиків на Донбасі, висміявши заяву Путіна про можливість придбати подібну зброю "у будь-якому магазині".

- Росія навмисне створює довкола себе "пояс нестабільності" - Південна Осетія, Нагірний Карабах, Придністров’я, Крим. Хто наступний?

- У будь-якій демократичній країні крадія карають за законом, проте у 21 сторіччі ООН не може розібратися з країною, що загарбала частину іншої.

- Своїм використанням вето [щодо трибуналу по МН17] Росія показала всьому світові, що не зацікавлена у правді про організаторів злочинів.

- Право вето не має становитися актом прощення злочину і уникнення покарання. Я вітаю ініціативу Франції, підтриману Мексикою, щодо обмеження права вето у Радбезі ООН. Увага має бути звернена до реформи РБ ООН, зокрема його розширення для репрезентації всього світу.

- Міжнародна миротворча місія на Донбасі може сприяти виконанню Мінських угод.

- Україна дотримується букви і духу Мінських угод. У випадку їх недотримання [іншою стороною] немає іншого виходу, окрім посилення санкцій.

- Повага до територіальної цілісності та суверенітету - все, чого вимагає Україна. Але ми не погодимося на менше.

- Україна платить дуже високу ціну за свою свободу, ціну людських життів.

- Уперше за 24 роки незалежності Україна ухвалила стратегію захисту прав людини.

- Не можу не згадати Надію Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка - політичних в’язнів Кремля. Закликаю світ до посилення тиску на Росію задля їх звільнення.

- Правда на нашому боці, проте ми здатні зробити все набагато швидше за підтримки світової спільноти.

- Наступного року буде 30-та річниця Чорнобильскої катастрофи, запрошую Генерального секретаря ООН присвятити цьому особливе засідання організації.

- Як непостійний член Радбезу ООН Україна буде надійним та передбачливим партнером.

Читайте також: Мнение о Генассамблее ООН: Путин будет «впихивать» ДНР-ЛНР в Украину, а Обама разочаровал

Рекомендуємо прочитати

Раскрыто прошлое крупнейшего в Европе мегалитического круга

Британские археологи полагают, что Эйвбери, крупнейший в Европе мегалитический каменный круг, в древности имел квадратную форму....

Це може бути цікавим

​Вейп-тусовка с лучшими диджеями Украины – это Ukrainian Vapor Week

На Ukrainian Vapor Week будем наваливать не только пар, но и бас! Крутую атмосферу на вейп-вечеринке создадут лучшие МС Mihey Medvedev, DJ Dmitriy Desire и DJ Саня Дымов! Гуру вейпинга – изв....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Чехии ликвидировали "представительство ДНР"

Суд в чешском городе Острава ликвидировал самопровозглашенное "почетное консульство ДНР"....