Повне відео виступу Петра Порошенка на Генасамблеї ООН

Сьогодні президент України Петро Порошенко виступив на Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. Повний виступ глави держави опублікував канал 112 Україна. У свою чергу Hromadske.tv зібрало головні тези виступу президента.

- Москва почала ризиковану гру, вторгшися на Донбас, але заперечує свою участь. Проте немає сумнівів, що йде агресивна війна проти моє країни.

- Події в Україні - це не внутрішній конфлікт і не громадянська війна... Мільйони українців опинилися в окупації, мета якої - змусити їх відмовитися від суверенітету під гаслами спільної історії, "братніх народів" та напророкованого спільного майбутнього.

- Росія закликала до утворення міжнародної коаліції для боротьби з терористами. Звучить круто, але у це важко повірити, якщо ви надихаєте терористів прямо біля свого порогу, створюючи маріонеткові держави.

- Порошенко прямо звинуватив Москву у озброєнні бойовиків на Донбасі, висміявши заяву Путіна про можливість придбати подібну зброю "у будь-якому магазині".

- Росія навмисне створює довкола себе "пояс нестабільності" - Південна Осетія, Нагірний Карабах, Придністров’я, Крим. Хто наступний?

- У будь-якій демократичній країні крадія карають за законом, проте у 21 сторіччі ООН не може розібратися з країною, що загарбала частину іншої.

- Своїм використанням вето [щодо трибуналу по МН17] Росія показала всьому світові, що не зацікавлена у правді про організаторів злочинів.

- Право вето не має становитися актом прощення злочину і уникнення покарання. Я вітаю ініціативу Франції, підтриману Мексикою, щодо обмеження права вето у Радбезі ООН. Увага має бути звернена до реформи РБ ООН, зокрема його розширення для репрезентації всього світу.

- Міжнародна миротворча місія на Донбасі може сприяти виконанню Мінських угод.

- Україна дотримується букви і духу Мінських угод. У випадку їх недотримання [іншою стороною] немає іншого виходу, окрім посилення санкцій.

- Повага до територіальної цілісності та суверенітету - все, чого вимагає Україна. Але ми не погодимося на менше.

- Україна платить дуже високу ціну за свою свободу, ціну людських життів.

- Уперше за 24 роки незалежності Україна ухвалила стратегію захисту прав людини.

- Не можу не згадати Надію Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка - політичних в’язнів Кремля. Закликаю світ до посилення тиску на Росію задля їх звільнення.

- Правда на нашому боці, проте ми здатні зробити все набагато швидше за підтримки світової спільноти.

- Наступного року буде 30-та річниця Чорнобильскої катастрофи, запрошую Генерального секретаря ООН присвятити цьому особливе засідання організації.

- Як непостійний член Радбезу ООН Україна буде надійним та передбачливим партнером.

Читайте також: Мнение о Генассамблее ООН: Путин будет «впихивать» ДНР-ЛНР в Украину, а Обама разочаровал

Рекомендуємо прочитати

14 судових справ про дискримінацію. Кращі цитати

Рівність завжди вважалась основною правовою категорією....

Це може бути цікавим

Який напій сприяє утворенню злоякісних пухлин

Якщо жінка щодня випиває по одному келиху вина або вживає одну порцію іншого алкогольного напою, у неї підвищиться ризик раку грудей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть