Повне відео виступу Петра Порошенка на Генасамблеї ООН

Повне відео виступу Петра Порошенка на Генасамблеї ООН

Сьогодні президент України Петро Порошенко виступив на Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. Повний виступ глави держави опублікував канал 112 Україна. У свою чергу Hromadske.tv зібрало головні тези виступу президента.

— Москва почала ризиковану гру, вторгшися на Донбас, але заперечує свою участь. Проте немає сумнівів, що йде агресивна війна проти моє країни.

— Події в Україні — це не внутрішній конфлікт і не громадянська війна… Мільйони українців опинилися в окупації, мета якої — змусити їх відмовитися від суверенітету під гаслами спільної історії, «братніх народів» та напророкованого спільного майбутнього.

— Росія закликала до утворення міжнародної коаліції для боротьби з терористами. Звучить круто, але у це важко повірити, якщо ви надихаєте терористів прямо біля свого порогу, створюючи маріонеткові держави.

— Порошенко прямо звинуватив Москву у озброєнні бойовиків на Донбасі, висміявши заяву Путіна про можливість придбати подібну зброю «у будь-якому магазині».

— Росія навмисне створює довкола себе «пояс нестабільності» — Південна Осетія, Нагірний Карабах, Придністров’я, Крим. Хто наступний?

— У будь-якій демократичній країні крадія карають за законом, проте у 21 сторіччі ООН не може розібратися з країною, що загарбала частину іншої.

— Своїм використанням вето [щодо трибуналу по МН17] Росія показала всьому світові, що не зацікавлена у правді про організаторів злочинів.

— Право вето не має становитися актом прощення злочину і уникнення покарання. Я вітаю ініціативу Франції, підтриману Мексикою, щодо обмеження права вето у Радбезі ООН. Увага має бути звернена до реформи РБ ООН, зокрема його розширення для репрезентації всього світу.

— Міжнародна миротворча місія на Донбасі може сприяти виконанню Мінських угод.

— Україна дотримується букви і духу Мінських угод. У випадку їх недотримання [іншою стороною] немає іншого виходу, окрім посилення санкцій.

— Повага до територіальної цілісності та суверенітету — все, чого вимагає Україна. Але ми не погодимося на менше.

— Україна платить дуже високу ціну за свою свободу, ціну людських життів.

— Уперше за 24 роки незалежності Україна ухвалила стратегію захисту прав людини.

— Не можу не згадати Надію Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка — політичних в’язнів Кремля. Закликаю світ до посилення тиску на Росію задля їх звільнення.

— Правда на нашому боці, проте ми здатні зробити все набагато швидше за підтримки світової спільноти.

— Наступного року буде 30-та річниця Чорнобильскої катастрофи, запрошую Генерального секретаря ООН присвятити цьому особливе засідання організації.

— Як непостійний член Радбезу ООН Україна буде надійним та передбачливим партнером.

Читайте також: Мнение о Генассамблее ООН: Путин будет «впихивать» ДНР-ЛНР в Украину, а Обама разочаровалзагрузка...

Читайте також

Коментарі