Партіям, що йдуть на місцеві вибори нагадали про гендерні квоти

Народні депутати України - члени МФО «Рівні можливості» звертаються до лідерів політичних партій і всіх учасників виборчого процесу, які беруть участь у виборах до місцевих органів влади у жовтні 2015 року із закликом неухильно дотримуватися виконання статті 4 Закону України «Про місцеві вибори». Ця стаття містить в тому числі і норму про 30% представництво кандидатів протилежної статі, яка значною мірою покликана забезпечити рівноправну участь жінок та чоловіків у якості кандидатів на виборах. Про це йдеться у заяві об'єднання.

- До об’єднання постійно надходять скарги від виборців та громадських активістів про те, що на тренінгах для членів виборчих комісій розповідається про те, що ця норма носить рекомендаційний характер, що в свою чергу призводить до порушення чинного законодавства під час реєстрації ТВК кандидатів від партій-порушниць для участі у виборах, - йдеться у заяві, - Члени об’єднання вважають неприпустимими будь-які заяви про те, що начебто ці норми носять тільки рекомендаційний характер і наголошують, що закон потрібно виконувати в повному обсязі. Подібні заяви МФО «Рівні можливості» розцінює як неповагу до українського законодавства, за яку порушники мають понести відповідальність.

Нагадаємо, 14 липня 2015 року, коли Верховна Рада України у другому читанні та в цілому ухвалила новий Закон України «Про місцеві вибори», вперше до Закону було внесено європейську норму щодо обов’язкового представництва у списку кандидатів не менше 30 % представників однієї статі.

Запровадження ґендерної квоти було високо оцінене українськими та закордонними експертами, міжнародними організаціями, а також представниками Ради Європи. Ґендерне квотування як тимчасовий захід є частиною політики рівних прав та можливостей, а отже, важливою умовою європейської інтеграції України та виконання взятих Україною міжнародних зобов’язань. Українські та міжнародні експерти також переконані, що ця норма сприятиме оновленню політичних партій, залученню до їх лав соціально активних жінок, сприятиме позитивним процесам розширення політичних партій за рахунок громадських активістів.

Об’єднання закликає лідерів та членів політичних партій, а також всіх учасників виборчого процесу забезпечити не менше 30% представників однієї статі серед кандидатів від кожної політичної партії на місцевих виборах! Виконавши норму про ґендерну квоту, політичні сили тим самим продемонструють повагу до європейських цінностей рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та обраний проєвропейський напрямок політики.

Більшість міжнародних та українських експертів зауважують, що якщо норма про 30% представництво буде виконана належним чином, склад міських та обласних рад може якісно змінитись за рахунок обрання більшої кількості жінок-депутатів. Це в свою чергу допоможе посилити позиції жінок на рівні місцевих громад і в подальшому сприятиме зміні застарілих уявлень про роль жінок у політиці. Тож сумлінне виконання політичними силами норми про ґендерне квотування може стати дійсно важливим кроком до більш рівноправної участі жінок у прийнятті політичних рішень.

Рекомендуємо прочитати

В столице столкнулись Chevrolet Aveo и Ford Mustang

В Киеве на одном из перекрестков Голосеевского района произошло ДТП с участием двух автомобилей....

Це може бути цікавим

Украинцев ждет резкая перемена погоды

На выходных украинцев ожидает потепление до 24 градусов тепла, исключением станет запад страны – здесь пройдут грозовые дожди, а столбик термометра будет колебаться в пределах 12-14 градусов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Деканоидзе: Нужно быть готовыми, что такие проблемы, как в Княжичах, еще будут

Есть проблемы как в Княжичах, и нужно быть готовым к тому, что такие проблемы еще будут, заявила бывший советник министра внутренних дел и экс-глава Нацполиции Украины Хатия Деканоидзе в интервью "Апострофу"....